لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۲

کلی کرفت: فعالیت‌های گروه‌های نیابتی ایران مانع از تلاش‌های بین‌المللی برای ثبات در عراق می‌شود


کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل
کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل

کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، می‌گوید که فعالیت گروه‌های نیابتی ایران، مانع تلاش‌های بین‌المللی برای برقراری ثبات در عراق می‌شود.

خانم کرفت روز سه‌شنبه چهارم آذر در سخنرانی خود در یک جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد که برای بررسی وضعیت عراق برگزار شده بود، گفت: «ایجاد یک فضای مناسب برای انتخابات بسیار مهم است تا از این طریق اطمینان حاصل شود که انتخابات آزاد، عادلانه، و معتبر است. اما داشتن یک فضای مناسب برای عراق به این معنا است که ما باید به فعالیت‌های بدخواهانه ایران در عراق بپردازیم. حملات گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران به منافع دیپلماتیک آمریکا و سایر کشورها باید پایان یابد.»

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد افزود: «این حملات، تلاش‌های بین‌المللی برای کمک به برقراری ثبات در عراق و توانمند کردن دولت برای ایمن کردن آینده خود را تضعیف می‌کند.»

وی تاکید کرد:‌ «هیچ‌کس از این شبه‌نظامیان مصون نیست؛ آن‌ها به کاروان‌های سازمان ملل حمله کرده‌اند، احزاب سیاسی عراقی را هدف گرفته‌اند، و غیرنظامیان و فعالان را کشته‌اند.»

خانم کرفت به رغم ابراز خرسندی از تدابیر امنیتی اتخاذ شده توسط دولت عراق، تاکید کرد: «اما مشکل اساسی همچنان پا بر جا است. شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران به تهدید شهروندان عراقی و خارجی‌ها، ادامه می‌دهند.»

XS
SM
MD
LG