لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۰

هشدار مایک پمپئو به رژیم ایران: دخالت خارجی در انتخابات آمریکا را تحمل نخواهیم کرد


مایک پمپئو
مایک پمپئو

وزیر خارجه آمریکا روز جمعه ۲ آبان در بیانیه‌ای با اشاره به تحریم روز گذشته پنج نهاد ایرانی گفت، ایالات متحده دخالت خارجی در انتخاباتش را تحمل نخواهد کرد.

مایک پمپئو تاکید کرد: کل دولت آمریکا از تمام ابزارهایی که در اختیار دارد برای هدف قرار دادن آنهایی که تلاش می‌کنند در روند دموکراتیک ما دخالت کنند، استفاده می‌کند.

آقای پمپئو همچنین گفت: رژیم ایران برای مدت‌های طولانی از ماشین تبلیغات حکومتی خود برای دروغگویی به مردم ایران و شعله‌ور کردن آتش تنفر از ایالات متحده استفاده کرده است.

وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ افزود: ایران اکنون بخشی از همان تبلیغات و زیرساخت‌های رسانه‌ای را در تلاش برای زیر سئوال بردن انتخابات در آمریکا به کار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: استعدادهای ایرانی باید از مهارت‌ خود برای ارتقای صلح و تحکیم رفاه و کامیابی خانواده‌های خود استفاده کنند، نه کمک به جمهوری اسلامی برای سرکوب در داخل و گسترش ترور در خارج.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده شب گذشته اعلام کرد پنج نهاد ایرانی را به دلیل تلاش برای دخالت در انتخابات آمریکا تحت تحریم قرار داده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی قدس سپاه، موسسه بیان رسانه گستر، اتحادیه رادیو و تلویزیون و اتحادیه بین‌المللی رسانه‌های مجازی، طبق فرمان اجرایی ۱۳۸۴۸ تحریم شدند.

XS
SM
MD
LG