لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۲

فشار کارفرمایان آمریکایی به کارمندان واکسینه‌نشده‌ خود افزایش می‌یابد


خوردن غذا در داخل رستوران‌ها در برخی از شهرهای آمریکا، نیاز به نشان دادن برگه واکسیناسیون دارد - ۷ مرداد ۱۴۰۰
خوردن غذا در داخل رستوران‌ها در برخی از شهرهای آمریکا، نیاز به نشان دادن برگه واکسیناسیون دارد - ۷ مرداد ۱۴۰۰

کارفرمایان آمریکایی کم کم صبر و تحمل خود را نسبت به کارکنانی که در مقابل ویروس کرونا واکسینه نشده‌اند، از دست می‌‌دهند.

آنها ماه‌ها برای تشویق نیروهای کار خود به واکسینه شدن، از پاداش و مشوق‌های دیگر استفاده کردند. ولی حالا شمار فزاینده‌ای از کارفرماها به قوانین و دستورالعمل‌هایی متوسل شده‌اند که امتناع از زدن واکسن را برای کارمندان سخت می‌کند: از دستور مستقیم واکسینه شدن گرفته تا تست اجباری و منظم کرونا برای افرادی که واکسن نزده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، در بین کارفرمایانی که سخت‌گیری‌های بیشتری نشان داده‌اند می توان به ادارات دولت فدرال، ادارات دولتی ایالت‌های کالیفرنیا و نیویورک، غول‌های فناوری گوگل و فیسبوک، شرکت والت دیزنی، و لیگ ملی فوتبال آمریکا اشاره کرد. برخی از بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، و دیگر اماکن تفریحی نیز الزام به زدن واکسن کرونا را آغاز کرده‌اند.

بسیاری از کارمندان شرکت‌هایی که زدن واکسن را برای کارمندان لازم می‌دانند، قبلاً واکسینه شده‌اند و تمایلی ندارند با افراد غیرواکسینه همکاری کنند.

در مقابل، شرکت‌های بزرگی که به کارگران کم درآمد متکی هستند - مثل تولیدکنندگان مواد غذایی، انبارها، سوپرمارکت‌ها، و سایر فروشگاه‌های زنجیره‌ای - از ترس از دست دادن کارکنان خود و بدتر شدن وضعیت نیروی کاری، از صدور چنین فرمان‌ها و دستورالعمل‌هایی در محیط کار پرهیز می‌کنند.

برای مثال شرکت صنایع غذایی بزرگ آمریکایی «تایسون فودز»، و شرکت‌های «آمازون» و «والمارت»، که از بزرگترین کارفرمایان خصوصی در آمریکا هستند، از الزامی کردن واکسن کرونا برای کارمندان ساعتی خود خودداری کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG