لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۰

وزیر دفاع آمریکا: هیچ دستوری برای تغییر شمار نیروهای نظامی در کره صادر نشده است


مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا. ۱۰ ژوئیه ۲۰۲۰
مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا. ۱۰ ژوئیه ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، می‌گوید «هیچ دستوری برای خروج نیروها از شبه جزیره کره صادر نکرده» است و در عین حال نسبت به «رفتار بد» چین که از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا شدت گرفته است هشدار می‌دهد.

اسپر روز سه‌شنبه در پنتاگون ضمن صحبت درباره اوضاع آسیا احتمال کاهش نیروها در کره جنوبی را در آینده رد نکرد و گفت وزارت دفاع برای اطمینان از بهینه‌سازی نیروها تغییر بالقوه ابعاد نیروها در هر ستاد فرماندهی و هر منطقه‌ای را در نظر خواهد داشت.

وزیر دفاع آمریکا طی یک جلسه مجازی به میزبانی «موسسه بین‌المللی مطالعات راهبردی» گفت: «من به پیگیری استفاده بیشتر از گردش نیرو ادامه می دهم، زیرا به ایالات متحده انعطاف پذیری استراتژیک بیشتری در واکنش به چالش ها در سراسر جهان می‌دهد.»

وال استریت جورنال هفته پیش از برنامه‌ریزی پنتاگون برای کاهش نیروهایش در کره جنوبی به زیر ۲۸۵۰۰ نفر خبر داده بود. واشنگتن و سئول بر سر هزینه‌های نیروهای آمریکایی مستقر در کره جنوبی اختلاف دارند.

مارک اسپر در سخنرانی روز سه شنبه خود ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری به عنوان وزیر دفاع برای اولین بار به چین سفر کند. وزیر دفاع ایالات متحده همچنین از پکن برای «بی‌احترامی مکرر به حقوق دیگر کشورها انتقاد کرد.»

XS
SM
MD
LG