لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۷

سخنرانی اعضای جمهوریخواه و دموکرات کنگره آمریکا در محکومیت اقدامات جمهوری اسلامی ایران


US Congress Iran Free summit
US Congress Iran Free summit

در سومین روز جلسه مجازی كه توسط شورای ملی مقاومت ايران روز دوشنبه ۳۰ تیرماه ترتيب داده شد، گروه دیگری از اعضای کنگره آمریکا از دو حزب جمهوریخواه و دموکرات سخنرانی کردند.

بخشی از اظهارات این اعضای کنگره را در زیر از توئیتر صدای آمریکا نقل کرده‌ایم:‌

روز جمعه ۲۷ تیر نیز در نخستین روز این نشست، چندین عضو کنگره آمریکا و همچنین مقامات سابق ایالات متحده در جلسه مجازی شورای ملی مقاومت ايران سخنرانی کردند.

جو لیبرمن سناتور پیشین آمریکا و رئیس گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» گفت: کسانی که می‌خواهند با رژیم ایران مذاکره کنند،‌ بدانند که این راه قبلا طی شده و به هیچ جا نرسیده است.

رودی جولیانی شهردار پیشین نیویورک نیز در این نشست گفت مردم ایران به تمام جهان گفته‌اند اگر به انتخاب آن‌ها باشد، آن‌ها ایرانی آزاد، دموکرات و با آزادی ادیان و تساوی حقوق زنان می‌خواهند.

مایکل موکیزی، وزیر پیشین دادگستری آمریکا هم گفت همه تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی باید بازگردد.

رابرت جوزف معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین الملل می‌گوید ورشکستگی اقتصادی و فشار تحریم‌ها، رژیم ایران را به روزهای پایانی‌اش رسانده است.

سناتور مارتا مکسلی از ایالت آریزونا هم در پیامی گفت: ما پیشتبان مردم ایران هستیم و ما در کنار شما برای برخورداری از آزادی می‌ایستیم. ما از شرکت فعال زنان ایرانی در مقاومت تقدیر می‌کنیم.

پل گوسار عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت آریزونا هم گفت: ما از سیاست دولت پرزدیدنت ترامپ استقبال می‌کنیم که در مقابل رژیم جمهوری اسلامی ایستاده است.

XS
SM
MD
LG