لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۶

سخنرانی اعضای کنگره و مقام‌های پیشین آمریکا در محکومیت اقدامات جمهوری اسلامی ایران


Robert Joseph- Joe Lieberman-Martha McSally-Tom Ridge-Robert Torricelli-Stephen Harper | نشست مجاهدین
Robert Joseph- Joe Lieberman-Martha McSally-Tom Ridge-Robert Torricelli-Stephen Harper | نشست مجاهدین

چندین عضو کنگره آمریکا و همچنین مقامات سابق ایالات متحده در جلسه مجازی كه توسط شورای ملی مقاومت ايران روز جمعه ۲۷ تیر ترتيب داده شد، سخنرانی کردند.

جو لیبرمن سناتور پیشین آمریکا و رئیس گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» گفت: کسانی که می‌خواهند با رژیم ایران مذاکره کنند،‌ بدانند که این راه قبلا طی شده و به هیچ جا نرسیده است.

رودی جولیانی شهردار پیشین نیویورک نیز در این نشست گفت مردم ایران به تمام جهان گفته‌اند اگر به انتخاب آن‌ها باشد، آن‌ها ایرانی آزاد، دموکرات و با آزادی ادیان و تساوی حقوق زنان می‌خواهند.

مایکل موکیزی، وزیر پیشین دادگستری آمریکا هم گفت همه تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی باید بازگردد.

رابرت جوزف معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین الملل می‌گوید ورشکستگی اقتصادی و فشار تحریم‌ها، رژیم ایران را به روزهای پایانی‌اش رسانده است.

سناتور مارتا مکسلی از ایالت آریزونا هم در پیامی گفت: ما پیشتبان مردم ایران هستیم و ما در کنار شما برای برخورداری از آزادی می‌ایستیم. ما از شرکت فعال زنان ایرانی در مقاومت تقدیر می‌کنیم.

پل گوسار عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت آریزونا هم گفت: ما از سیاست دولت پرزدیدنت ترامپ استقبال می‌کنیم که در مقابل رژیم جمهوری اسلامی ایستاده است.

در این مراسم برخی دیگر از مقام‌های سابق آمریکا و دیگر کشورها سخنرانی کردند که در زیر برخی از آنها را می‌توانید به نقل از توئیتر صدای آمریکا ببینید:

XS
SM
MD
LG