لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۳

برایان هوک: فشار حداکثری روی ایران کارساز بوده است


Brian Hook, U.S. Special Representative for Iran, attends an interview with Reuters at the U.S. Embassy in Paris, France, June 27, 2019.
Brian Hook, U.S. Special Representative for Iran, attends an interview with Reuters at the U.S. Embassy in Paris, France, June 27, 2019.

نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران، پیش از ترک سمت خود در یک گفتگو تاکید کرد که فشار حداکثری روی رژیم ایران از سوی دولت پرزیدنت ترامپ کارساز بوده است.

برایان هوک هفته پیش اعلام کرد که از سمت خود به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور ایران کنار خواهد رفت و در بخش خصوصی فعالیت خواهد کرد. هفته پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا با صدور پیامی ضمن اعلام خبر کناره‌گیری برایان هوک از سمت نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، از وی به خاطر کسب «نتایج تاریخی در مقابله با رژیم ایران» سپاسگزاری کرده بود.

آقای هوک در گفتگو با نهاد خبری نیوزمکس گفت که پرزیدنت ترامپ یک کار خارق العاده در مقابله با جمهوری اسلامی ایران انجام داد.

وی افزود: آنها اکنون با بدترین بحران اقتصادی در تاریخ ۴۱ ساله خود روبرو هستند. دلیل آن هم این است که رژیم فاسد از مردم خود می‌دزدد. فشار حداکثری ما مانع دسترسی این رژیم به پول‌‌های کلان شد که آن را برای تروریسم صرف می‌کرد.

آقای هوک در بخش دیگری از این گفتگو، گفت: مردم ایران و آمریکا مشترکات بسیار زیادی دارند. ملت ایران شعار مرگ بر آمریکا سرنمی‌دهند، بلکه این رژیم ایران است. من امیدوار روزی هستم که مردم ایران حکومتی داشته باشند که نماینده خود آنها باشد... آینده ایران به دست مردم ایران رقم خواهد خورد.

XS
SM
MD
LG