لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۰

وزیر خارجه آمریکا: دموکراسی در جهان مورد تهدید است


آنتونی بلینکن در جریان سخنرانی روز دوشنبه در دانشگاه مریلند
آنتونی بلینکن در جریان سخنرانی روز دوشنبه در دانشگاه مریلند

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده در جریان سخنرانی در دانشگاه مریلند گفت دموکراسی در سرتاسر جهان مورد تهدید است. وزیر خارجه آمریکا در این سخنرانی که عصر دوشنبه ۱۸ مرداد انجام شد گفت: «همین حالا دموکراسی در سرتاسر جهان زیر تهدید است. اقتدارگرایی و ملی‌گرایی در حال افزایش است. و ایالات متحده هر روز در نبردی برای خیر برای آزادی سیاسی و حقوق بشر، حضور دارد.»

او همچنین در حمایت از طرح سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های آمریکا گفت زمان آن فرا رسیده که ما روی خودمان سرمایه‌گذاری کنیم. او گفت برای رقابت با چین لازم است که آمریکا در داخل و در زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کند و سرمایه‌گذاری بیشتر در داخل، برای سیاست خارجی آمریکا مهم است.

آقای بلینکن افزود: «بحثی که مطرح می‌کنیم، این است که سیستم ما، نظام دموکراسی ما، نظام بهتری است. اما گفتن آن یک چیز است و نشان دادن آن یک چیز دیگر. با سرمایه‌گذاری در نقاط قوت خود در خانه، ما می‌توانیم به جهان نشان دهیم که دموکراسی‌ها می‌توانند کار دشوار را انجام داده و ما می‌توانیم آن را بدون به زندان انداختن دگراندیشان، اجازه دادن به حرکت افسارگسیخته فساد و یا نقض حقوق اساسی، انجام دهیم.»

دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تلاش دارد با سرمایه‌گذاری در آمریکا زیرساخت‌های این کشور را ترمیم کند.

XS
SM
MD
LG