لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۵

واکنش جمهوری‌خواهان به سخنرانی پرزیدنت بایدن در کنگره: این دولت میراث‌دار اقدامات دولت ترامپ است


سناتور تیم اسکات
سناتور تیم اسکات

سناتور تیم اسکات شامگاه چهارشنبه ۸ اردیبهشت به وقت واشینگتن واکنش قانونگذاران جمهوری‌خواه به سخنرانی رییس جمهوری ایالات متحده از حزب دموکرات را در نشست مشترک کنگره قرائت کرد و ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در طول چهار سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق گفت، دولت جو بایدن میراث‌دار اقداماتی است که پیش از دولت او آغاز شده بود.

نماینده ایالت کارولینای جنوبی از حزب جمهوری‌خواه در سنا پس از سخنرانی پرزیدنت بایدن که دقایقی پیش به پایان رسید گفت: محروم کردن کودکان از حضور در کلاس درس، محروم کردن بزرگسالان از آینده‌شان است. مدارس عمومی ما باید ماه‌ها پیش بازگشایی می‌شدند. دیگر کشورها این کار را کردند. مدارس خصوص و مذهبی این کار را کردند. علم چند ماه است که نشان داده مدارس امن هستند.

وی اضافه کرد: این باید یک بهار لذت‌بخش برای ملت ما باشد. این دولت جریانی را به ارث برد که پیش از آن برگشته بود. ویروس کرونا در حال رفتن است! به لطف «عملیات فوق سریع» و دولت (دونالد) ترامپ، کشور ما پر شد از واکسن‌های ایمن و مؤثر. به لطف اقدامات دوحزبی سال گذشته، اشتغال‌زایی دوباره به حالت اول برگشته است.

این سناتور جمهوری‌خواه در ادامه گفت: چرا ما احساس دو دستگی و اضطراب می‌کنیم؟ ملتی با این همه دلیل برای امیدواری، نباید حس کند که تا این حد زیر فشار است.

تیم اسکات افزود: درست پیش از آغاز همه‌گیری کووید، ما همه‌شمول‌ترین اقتصاد عمرمان را داشتیم؛ پایین‌ترین نرخ بیکاری ثبت شده در میان آمریکاییان آفریقایی‌تبار، لاتین‌تبارها، و آمریکایی-آسیایی‌ها. پایین‌ترین (نرخ بیکاری) زنان در نزدیک به ۷۰ سال. دستمزدها برای ۲۵ درصد پایین از لحاظ میزان درآمد، بیشتر از ۲۵ درصد بالایی رشد داشت. این‌ها اتفاق افتاد چون جمهوری‌خواهان بر بسط دادن فرصت به همه آمریکایی‌ها تمرکز کردند.

نماینده ایالت کارولینای جنوبی در سنا گفت: ما حوزه‌های فرصت، اصلاح عدالت کیفری، و بودجه دائمی برای دانشگاه‌های تاریخی سیاهپوستان را برای نخستین بار تصویب کردیم. ما با اپیدمی اعتیاد مبارزه کردیم، ارتش‌مان را بازسازی کردیم، و مالیات را برای خانوارهای زحمتکش و مادران مجرد سرپرست خانوار، مانند مادر من، کاهش دادیم.

نماینده جمهوری‌خواهان برای ایراد سخنرانی در پاسخ به پرزیدنت بایدن، پیام داد که «بهترین آینده ما با روش‌های واشینگتن یا رویاهای سوسیالیستی ساخته نخواهد شد. با شما، مردم آمریکا، ساخته خواهد شد.»

XS
SM
MD
LG