لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۰

پرزیدنت بایدن در یک سالگی همه‌گیری کرونا: با دنبال کردن علم و همکاری، این ویروس را شکست می‌دهیم


 رئیس جمهوری ایالات متحده
رئیس جمهوری ایالات متحده

جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده به مناسبت نخستین سالروز اعلام آغاز همه‌گیری کرونا گفت: ما می‌دانیم چگونه باید این ویروس را شکست دهیم؛ با دنبال کردن علم و همکاری با یکدیگر.

پرزیدنت بایدن پنجشنبه شب ۲۱ اسفند (به وقت آمریکا) با اشاره به ساخته شدن سومین واکسن کووید۱۹ در آمریکا گفت شرکت جانسون اند جانسون، اکنون با مدیریت دولت با رقبای خود برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون سراسری همکاری می‌کند.

رییس جمهوری آمریکا افزود: وقتی من کار را در کاخ سفید آغاز کردم گفتم قصد دارم در صد روز نخست کاری‌ام صد میلیون واکسن تزریق شده باشد؛ امروز می‌توانم بگویم که این هدف در شصت روز محقق می شود.

پرزیدنت بایدن تاکید کرد که همه آمریکایی‌های بزرگسال واجد شرایط خواهند بود تا پیش از اول ماه مه واکسن کرونا دریافت کنند. وی به مردم اطمینان داد که تا شکست کامل این ویروس آرام نخواهد گرفت.

رییس جمهوری آمریکا در ادامه از مردم خواست که همچنان احتیاط کرده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظیر شستن دست‌ها، زدن ماسک به صورت و رعایت فاصله‌گذری اجتماعی به مهار این همه‌گیری کمک کنند.

پرزیدنت بایدن با اشاره به طرح کمک اقتصادی ۱.۹ هزار میلیارد دلاری خود که به تصویب کنگره رسید و امروز توسط او امضا و قانونی شد گفت: بعد از یک سال تیره، امروز امید و روزهای روشن پیش روی ما است.

این سخنرانی در سایت، یوتیوب و اینستاگرام صدای آمریکا به طور همزمان و با ترجمه همزمان به فارسی پخش شد:

 نسخه کامل سخنان پرزیدنت بایدن در نخستین سالگرد اعلان رسمی همه‌گیری کرونا
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:23:55 0:00
XS
SM
MD
LG