لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۱

آمریکا واردات پنبه از یک شرکت چینی را به دلیل اتهامات مربوط به نقض حقوق بشر ممنوع کرده است


یک تاسیسات در مجتمع صنعتی کونشان در منطقه سین کیانگ چین که با برج نگهبانی و سیم خاردار حفاظت می شود. آرشیو، ۳ دسامبر ۲۰۱۸
یک تاسیسات در مجتمع صنعتی کونشان در منطقه سین کیانگ چین که با برج نگهبانی و سیم خاردار حفاظت می شود. آرشیو، ۳ دسامبر ۲۰۱۸

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ دولت پرزیدنت ترامپ واردات محصولات پنبه تولیدشده توسط یک شرکت چینی تحت کنترل پکن را، به دلیل اتکای آن شرکت به کار اجباری اقلیت‌های قومی بازداشتی، ممنوع کرده است.

«سازمان گمرک و امنیت مرزی» ایالات متحده روز چهارشنبه با صدور دستوری به ورود محموله های ارسالی از «شرکت حفاظت و عمران سین کیانگ» پایان داد. بر مبنای این دستور، هر شرکت آمریکایی که به دنبال واردات پنبه از چین باشد موظف است ثابت کند محصولات وارداتی از «شرکت حفاظت و عمران سین کیانگ» نیامده یا آن شرکت در زنجیره تولید آن نقشی نداشته است.

«سین کیانگ» منبع عمده پنبه و پارچه مورد استفاده بزرگترین و بهترین تولیدکنندگان البسه در جهان است. «شرکت حفاظت و عمران سین کیانگ» ۳۰ درصد پنبه چین را در سال ۲۰۱۵ تولید کرده بود.

کن کوچینلی، کفیل قائم مقام وزارت امنیت میهن ایالات متحده، در بیانیه‌ای گفت هر لباسی که به آن برچسب «ساخت چین» زده شده باشد باید «یک برچسب هشدار» محسوب شود، زیرا در واقع با «بیگاری» (کار اجباری بدون مزد) ساخته شده است.

مطالعات اخیر و گزارش های خبری نشان می‌دهد که گروه‌هایی از مردم سین کیانگ، به خصوص مسلمانان اویغور، و دیگر اقلیت‌ها در کارخانه‌ها، مزارع پنبه، نساجی‌ها، و کارهای سطح پایین در شهرها به کار گماشته شده‌اند.

XS
SM
MD
LG