لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۵

الیوت آبرامز: اعمال تحریم‌ها علیه حکومت ایران در دو ماه آینده ادامه خواهد داشت


الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا
الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا

الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا، می‌گوید همان طور که در دو ماه گذشته تحریم‌هایی علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال شد، در دو ماه آینده هم این اعمال تحریم‌ها در چارچوب کارزار فشار حداکثری ادامه خواهد داشت.

به گزارش تایمز اسرائیل، الیوت آبرامز که در اسرائیل به سر می‌برد، در این باره گفت: «ما یک برنامه تحریم‌های فشار حداکثری داریم. اگر به سپتامبر و اکتبر نگاه کنید می‌بینید که تحریم‌هایی اعمال شده است. این کار در نوامبر و دسامبر هم ادامه خواهد داشت؛ چرا که هیچ ارتباطی به سیاست و انتخابات ندارد. این سیاست خارجی ایالات متحده است و بر اساس رفتار ایران پایه‌گذاری شده است.»

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا افزود: «برای مثال، وقتی ما سفیر ایران در عراق را تحت قوانین مقابله با تروریسم و به دلیل که او عضو نیروی قدس است، تحریم کردیم، این کار هیچ ربطی به سیاست نداشت.»

الیوت آبرامز همچنین گفت بازگشت به توافق هسته‌ای ایران، کار ساده و آسانی نخواهد بود. آقای آبرامز به همراه دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل، با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، دیدار کرد.

XS
SM
MD
LG