لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۵

پرزیدنت ترامپ در مراسمی فرمان اجرایی اصلاح ساختار پلیس را امضا کرد


پرزیدنت ترامپ
پرزیدنت ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در مراسمی فرمان اجرایی اصلاح ساختار و عملکرد پلیس را امضا کرد. این فرمان اجرایی محدودیت‌هایی را در زمینه استفاده از زور و سلاح در ماموریت نیروهای پلیس در نظر می‌گیرد.

پرزیدنت ترامپ روز سه‌شنبه ۲۷ خرداد در مراسمی در کاخ سفید پیش از امضای این فرمان اجرایی گفت که بنا بر روند جدید «فشردن گلو، مگر در مواردی که جان افسر پلیس در خطر باشد، ممنوع می‌شود.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در سخنان خود گفت که با خانواده احمود آربری که اوایل امسال در ایالت جورجیا به دست دو مرد سفیدپوست کشته شد، و نیز خانواده‌های دیگر خشونت‌های دارای انگیزه‌های نژادپرستانه، دیدار کرده و به آن‌ها وعده داده برای بهبود اوضاع تلاش کند.

در این مراسم ویلیام بار وزیر دادگستری آمریکا، میچ مکانل رهبر اکثریت جمهوریخواه سنای آمریکا، و چند نماینده دیگر از کنگره حضور داشتند.

بخش اصلی این فرمان اجرایی ایجاد مراکزی برای آموزش تکنیک‌های تنش‌زدایی و تعیین معیارهای استفاده از زور برای افسران پلیس است.

بخش دیگر آن نیز بر پدید آوردن خدمات واکنش مشترک متمرکز است. در چارچوب این خدمات، افسران پلیس به همراه مددکاران اجتماعی به موارد غیر خشونت‌آمیز، به خصوص در ارتباط با نگرانی‌های سلامت ذهنی و مسائل اعتیاد به مواد مخدر، پاسخ می‌دهند.

XS
SM
MD
LG