لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۶

پرزیدنت ترامپ یک فرمان اجرایی را برای انجام اصلاحاتی در سیستم پلیس امضا می‌کند


پرزیدنت دونالد ترامپ در جلسه ای در کاخ سفید. ۱۵ ژوئن ۲۰۲۰
پرزیدنت دونالد ترامپ در جلسه ای در کاخ سفید. ۱۵ ژوئن ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه یک فرمان اجرایی را برای انجام بعضی اصلاحات در سیستم پلیس آمریکا امضا می‌کند. یک مقام ارشد دولت آمریکا می‌گوید که هدف از این کار «سرمایه‌گذاری بیشتر و تشویق به رفتار بهتر است.»

یک مقام ارشد دولتی در روز دوشنبه در گزارشی به خبرنگاران گفت که بخش اصلی این فرمان ایجاد مراکزی برای آموزش تکنیک‌های تنش‌زدایی و تعیین معیارهای استفاده از زور برای افسران پلیس است.

بخش دیگر آن نیز بر پدید آوردن خدمات واکنش مشترک متمرکز است. در چارچوب این خدمات، افسران پلیس به همراه مددکاران اجتماعی به موارد غیر خشونت‌آمیز، به خصوص در ارتباط با نگرانی‌های سلامت ذهنی و مسائل اعتیاد به مواد مخدر، پاسخ می‌دهند.

در کنگره ایالات متحده اِعمال تغییرات گسترده‌تری در سیستم پلیس آمریکا در دست بررسی است. کمیته قضایی سنای ایالات متحده روز سه شنبه میزبان جلسه ای با حضور افسران پلیس و مقام های مسئول حقوق مدنی است.

اکثریت جمهوریخواه در سنا در حال تهیه یک طرح قانونی پیشنهادی هستند که شامل ممنوعیت گرفتن راه تنفس و افزایش استفاده از دوربین نصب شده بر اونیفورم پلیس است.

اما سناتور دموکرات چاک شومر، رهبر اقلیت در سنا، می‌گوید تلاش های جمهوریخواهان کافی نیست. دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا این ماه به طرحی رای خواهند داد که از جمله راه شکایت حقوقی از پلیس‌هایی که حقوق مدنی افراد را نقض کنند، تسهیل می کند.

کاخ سفید می‌گوید که رئیس‌جمهوری از این پیشنهاد حمایت نمی‌کند.

این طرح‌های قانونی پیشنهادی به دنبال سه هفته تظاهرات سراسری در اعتراض به مرگ جرج فلوید، یک آمریکایی آفریقایی تبار در بازداشت پلیس مینه‌سوتا، مطرح می‌شوند.

XS
SM
MD
LG