لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۶

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد حملات «یازدهم سپتامبر» هنوز بر فعالیت‌های مردم آمریکا تاثیرگذار است


بنای یادبود قربانیان یازدهم سپتامبر در نیویورک
بنای یادبود قربانیان یازدهم سپتامبر در نیویورک

بخش انگلیسی صدای آمریکا در گزارشی با اشاره به تازه‌ترین نظرسنجی موسسه گالوپ، نوشته است که به رغم گذشت دو دهه از حملات تروریستی یازدهم سپتامبر و جان باختن حدود سه هزار تن، بسیاری از شهروندان آمریکا هنوز تاثیر آن رویداد را بر زندگی خود حس می‌کنند.

این گزارش که روز پنجشنبه ۱۱ شهریور منتشر شد می‌گوید هنوز ۲۶ درصد شهروندان آمریکا نسبت به پرواز کردن «ابراز بی‌میلی» می‌کنند، ۲۷ درصد در مورد رفتن به ساختمان‌‌های بلند همین حس را دارند، و ۳۶ درصد نیز مشابه این حس را برای سفر به خارج از کشور دارند. همچنین حدود ۳۷ درصد گفته‌اند که برای آنها شرکت در رویدادهایی که با حضور جمعیت زیادی از مردم برگزار می‌شود، کار راحتی نیست.

این گزارش می‌گوید این آمار پس از حمله یازدهم سپتامبر به ترتیب ۴۳ درصد، ۳۵ درصد، ۴۸ درصد و ۳۰ درصد بود.

بر اساس این نظرسنجی، طبقه کم‌درآمد آمریکایی بالای ۵۰ سال و بدون مدرک تحصیلی دانشگاهی، بیشتر از این آمار نسبت به حضور در چنین فعالیت‌‌هایی احساس خودداری می‌کند.

این نظرسنجی که آمار آن پیش از حمله ۲۶ اوت به فرودگاه کابل گرفته شده است، می‌گوید شهروندان آمریکا به شکل فزاینده‌ای کمتر حس پیروزی در جنگ با تروریسم را ابراز می‌کنند.

یک دهه پیشتر و در نظرسنجی در این مورد، ۴۲ درصد معتقد بودند آمریکا در حال پیروزی در نبرد با تروریسم است. حالا این آمار به ۲۸ درصد رسیده است.

نظرسنجی گالوپ می‌گوید این احساس که آمریکا دیگر پیروزی کسب نمی‌کند، در تمامی تفکرهای سیاسی حزبی دیده می‌شود.

XS
SM
MD
LG