لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۵

مقامات پلیس: تیرانداز کالیفرنیا که ۹ نفر از همکاران خود را کشت «انباری از اسلحه و مهمات» داشت


تصویری از اسلحه و مهماتی که در خانه فرد مهاجم پیدا شد (آسوشیتدپرس، ۲۶ مه ۲۰۲۱)
تصویری از اسلحه و مهماتی که در خانه فرد مهاجم پیدا شد (آسوشیتدپرس، ۲۶ مه ۲۰۲۱)

بخش انگلیسی صدای آمریکا - مقامات می‌گویند، مرد مسلحی که ۹ نفر از همکارانش را در یک محوطه راه آهن در کالیفرنیا به ضرب گلوله کشت، در خانه‌اش انباری بزرگ از اسلحه و مهمات داشت و آنها را همزمان با حمله مرگبارش به آتش کشند.

دفتر کلانتری شهرستان سانتا کلارای کالیفرنیا در یک گزارش خبری اعلام کرد که کارآگاه‌ها در خانه سموئل جیمز کسیدی در شهر سن حوزه، ۱۲ قبضه اسلحه، بیش از ۲۵ هزار عدد فشنگ، چندین قوطی بنزین، و آن چه که ظاهرا کوکتل مولوتف بود، پیدا کردند.

راسل دیویس، معاون کلانتر، به آسوشیتدپرس گفت، ضارب همچنین از یک روش غیرمعمول تاخیر در زمان آتش سوزی استفاده کرده بود تا مطمئن شود خانه و مهمات داخل آن همزمان با حمله مرگبار او به آتش کشیده شود.

سموئل کسیدی - عکس از دفتر کلانتری سانتا کلارا
سموئل کسیدی - عکس از دفتر کلانتری سانتا کلارا

آقای دیویس گفت، اسلحه‌های پیدا شده به طور قانونی تحت نام سموئل کسیدی ثبت شده‌اند، ولی در مورد نحوه دستیابی آنها توضیحی نداد.

آقای دیویس مشخص نکرد که افسران پلیس چه نوع اسلحه‌ای را در خانه کسیدی پیدا کرده اند و آیا این که قانونی خریداری شده‌اند.

پدر سالمند آقای کسیدی به یک شبکه خبری محلی گفت که پسرس به اختلال دوقطبی مبتلا بود؛ ولی گفت این امر بهانه‌ای برای کار پسرش نمی شود. او از خانواده قربانیان عذرخواهی کرد.

سیسیلیا نلمز، همسر سابق کسیدی، گفت که او بیش از یک دهه پیش صحبت از کشتن مردم در محیط کار کرده بود. خانم نلمز او را عصبی و کینه توز توصیف کرد که از بی عدالتی و تقسیم کار غیر منصفانه در محیط کار خشمگین بود.

پلیس سن حوزه گفت، آنها سابقه جنایی آقای کسیدی را تحت بررسی داشتند و هیچ سابقه‌ای از دستگیری یا محکومیت فدرال برای او پیدا نکردند.

XS
SM
MD
LG