لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۲

سناتور مکانل: سنا به زودی مصوبه مجلس نمایندگان برای کاهش محدودیت‌های مرتبط با وام‌های دولت به کسب‌وکارها را به رای می‌‌گذارد


سناتور میچ مکانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در مجلس سنای آمریکا
سناتور میچ مکانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در مجلس سنای آمریکا

مصوبه مجلس نمایندگان که به زودی در مجلس سنا مطرح خواهد شد،‌ به کسب‌وکارها برای هزینه‌ کردن وام‌ حمایت از دستمزد انعطاف بیشتری می‌دهد. این وام، بخش اصلی قانون حمایتی و تشویقی کمک به آسییب‌دیدگان اقتصادی شیوع ویروس کرونا است.

میچ مکانل، سناتور ایالت کنتاکی و رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در مجلس سنا، روز چهارشنبه گفت که مصوبه مجلس نمایندگان به زودی به دستور کار مجلس سنا اضافه خواهد شد. سناتور مکانل و سناتور جمهوری‌خواه فلوریدا مارکو روبیو، که ریاست کمیسیون کسب‌وکارهای کوچک مجلس سنا را برعهده دارد، از حامیان مصوبه «انعطاف‌ برنامه حمایت از دستمزد» هستند که با رای قاطع ۴۱۷ نماینده از هر دو جناح، در برابر فقط یک رای مخالف، پنج‌شنبه گذشته به تصویب مجلس نمایندگان رسیده است.

سناتور مکانل روز دوشنبه طی سخنانی در صحن مجلس سنا گفت: «من امیدوارم و انتظار دارم که این مصوبه در مجلس سنا به زودی مطرح شود و به تصویب برسد.» وی افزود این مصوبه، برنامه حمایت از دستمزدها را تقویت می‌کند و امکان می‌دهد که بتواند به حمایت خود از کسب‌وکارهای نیازمند کمک، ادامه دهد.

برنامه حمایت از دستمزد، یکی از بخش‌های اصلی بسته حمایتی و تشویقی ۲.۳ هزار میلیارد (دو هزار و سیصد میلیارد) دلاری دولت فدرال بود که در ماه مارس (اسفند گذشته) تحت نام «قانون کِرز» (به انگلیسی: Cares) به امضای رئیس جمهوری آمریکا رسید. براساس این قانون، وام‌های قابل بخشش تا سطح ۱۰ میلیارد دلار به کسب‌وکارهایی که حداکثر ۵۰۰ کارمند داشتند و از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده بودند تعلق گرفت.

طبق این قانون برای بخشوده شدن این وام‌ها، شرکت‌ها مجبور بودند شرایط دقیقی، مانند اختصاص ۷۵ درصد از وام به پرداخت دستمزدها، را رعایت کنند. براساس مصوبه مجلس نمایندگان، این نسبت به ۶۰ درصد کاهش خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG