لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۶

بازنشر سخنان اخیر مایک پمپئو درباره ایران در توئیتر وزارت خارجه آمریکا؛ اقدامات هسته‌ای رژیم غیرقابل‌‌قبول است


 مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا

همزمان با مطرح شدن خودداری ایران از همکاری با بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی، وزارت خارجه آمریکا سخنان اخیر مایک پمپئو در مورد ایران را در حساب توئیتر خود بازنشر کرده است.

در یکی از این پیام‌های توئیتری که سه شنبه ۲۷ خرداد منتشر شد به بخشی از سخنان اخیر وزیر خارجه آمریکا اشاره شده است که در آن گفته بود: «رژیم ایران با توسعه فعالیت‌های حساس گسترش تسلیحاتی‌اش، به سیاست خود در ایستادن در لبه پرتگاه هسته‌ای ادامه داده است.»

او اضافه کرده بود: «این اقدامات تشدید‌کننده غیرقابل‌‌قبول است و از این رو من نمی‌توانم تمدید معافیت‌های فعالیت‌های مربوط به برجام را توجیه کنم.»

وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه هفتم خرداد در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایالات متحده معافیت‌‌های تحریمی پروژه‌های هسته‌ای ایران مرتبط با توافق هسته‌ای موسوم به برجام را تمدید نخواهد کرد.

توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی مورد انتقاد پرزیدنت بوده است و رئیس جمهوری آمریکا با اعلام این که این توافق ایران را از دستیابی به سلاح هسته‌ای باز نمی‌دارد و باعث تغییر رفتار جمهوری اسلامی در منطقه نمی‌شود، از آن خارج شد.

توئیت دیگری که سخنان وزیر خارجه آمریکا در آن بازنشر شد، به سخنان اخیر آقای پمپئو درباره مردم ایران اشاره داشت که طی آن گفته بود: «هدف سیاست ایالات متحده این است که نتایج خوبی برای مردم ایران رقم بخورد.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین ابراز امیدواری کرده بود، مردم ایران بتوانند رهبری را برای خودشان انتخاب کنند که رفتار رژیم ایران را به طور اساسی تغییر دهد.

دولت پرزیدنت ترامپ بارها اعلام کرده که خواستار شرایطی است که طی آن حکومت ایران حقوق مردم را به رسمیت شناخته و رفتار خود در منطقه و جهان را تغییر دهد و مانند یک کشور عادی رفتار کند.

XS
SM
MD
LG