لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۲

فرمانده سنتکام: ایران تهدیدی روزانه برای آمریکا و متحدانش در خاورمیانه است


فرانک مک کنزی - آٰرشیو
فرانک مک کنزی - آٰرشیو

فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه می‌گوید که جمهوری اسلامی ایران، یک تهدید روزانه علیه آمریکا و متحدانش در خاورمیانه است. ژنرال فرانک مک کنزی، رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، سنتکام، این مطلب را روز سه شنبه ۳۱ فروردین، به کنگره ایالات متحده اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، او این سخنان را در حالی بیان کرد که آمریکا و ایران به طور غیرمستقیم در وین مشغول مذاکرات هسته ای بوده‌اند.

ژنرال مک کنزی به اعضای کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت حوثی‌ها در یمن -که از جمهوری اسلامی ایران کمک گرفته‌اند- از ماه ژانویه امسال با بیش از ۱۵۰ موشک بالیستیک، موشک کروز زمینی و پهپاد، به مواضع نظامی، غیرنظامی و زیرساخت‌ها در عربستان حمله کرده‌اند.

مک کنزی همچنین با سوالاتی در خصوص تصمیم جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تا تاریخ ۱۱ سپتامبر امسال مواجه شد.

به گزارش بلومبرگ، برخی از قانونگذاران هر دو حزب آمریکا هشدار دادند که چنین حرکتی می تواند بیش از گذشته ثبات کشور جنگ‌زده افغانستان را به هم زند و گشایشی برای فعالیت گروه های تروریستی فراهم کند.

ژنرال مک کنزی گفت در حالی که نیروهای آمریکایی کاملا برای دفاع از خود در برابر حملات طالبان آمادگی دارند، هشدار داد که هدف قرار دادن تروریست ها در افغانستان با خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، سخت‌تر می شود.

XS
SM
MD
LG