لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۸

فیس‌بوک از مسدود کردن تلاش هکرهای ایران برای جاسوسی از پرسنل ارتش آمریکا خبر داد


فیس بوک حدود ۲۰۰ حساب کاربری جعلی ساخته شده توسط هکرهای ایرانی را مسدود کرد
فیس بوک حدود ۲۰۰ حساب کاربری جعلی ساخته شده توسط هکرهای ایرانی را مسدود کرد

فیس‌بوک در بیانیه‌ای از مسدود کردن حدود ۲۰۰ حساب کاربری جعلی خبر داد و گفت هکرهای ایرانی با استفاده از این شبکه‌ اجتماعی شخصیت‌هایی ایجاد کرده‌ بودند تا آمریکایی‌های فعال در صنایع دفاعی و هوافضا را به دام بیاندازند.

بر اساس بیانیه فیس‌بوک که روز پنجشنبه منتشر شد، این کارزار گستردگی و عمق تلاش‌های جاسوسی سایبری وابسته به دولت ایران را برای هک کردن اهداف ارزشمند مانند شرکت‌های دفاعی را نشان می‌دهد.

مایک دویلیانسکی، رئیس تحقیقات جاسوسی سایبری در فیس بوک می‌گوید این شخصیت‌های جعلی به گونه‌ای طراحی شده‌ بودند که برای افراد جالب باشند و با آنها تعامل کنند مثلا زنان جوانی که خود را به عنوان مسئول کارگزینی شرکت‌ها معرفی می‌کردند.

به گفته آقای دویلیانسکی، هکرها تلاش می‌کردند با اعتماد هدف را جلب کرده و آنها را به وب سایت‌هایی مانند پورتال‌های جعلی استخدام هدایت کنند.

هویت هکرها فاش نشده است اما در بیانیه فیس‌بوک آمده است که بخشی از بدافزار استفاده شده توسط آنها را شرکت «محک رایان افراز»، وابسته به سپاه پاسدارن طراحی کرده است که تعدادی از مدیران پیشین و کنونی آن وابسته به شرکت‌های تحت تحریم آمریکا هستند.

XS
SM
MD
LG