لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۹

فیسبوک می‌گوید صدها «حساب جعلی» یک گروه مخالف جمهوری اسلامی را حذف کرد


یک لوگوی فیسبوک - آرشیو
یک لوگوی فیسبوک - آرشیو

شرکت آمریکایی فیسبوک اعلام کرده است که صدها «حساب جعلی» مرتبط با یک گروه ایرانی در تبعید و یک «مزرعه ترول» آنها در کشور آلبانی را از این شبکه اجتماعی حذف کرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه شنبه ۱۷ فروردین گزارش داد، حساب های کاربری حذف شده، علیه دولت ایران و در حمایت از «سازمان مجاهدین خلق» مطلب منتشر می کردند. براساس این گزارش، در بسیاری از این موارد، حساب های فیسبوک و اینستاگرام، از اسامی و عکس های تقلبی در پروفایل های خود استفاده می کردند. مجموعا بیش از ۳۰۰حساب، صفحه و گروه در فیسبوک و اینستاگرام توسط این شبکه اجتماعی حذف شدند.

به نوشته آسوشیتدپرس، فیسبوک تشخیص داده است که حساب های کاربری جعلی از یک نقطه واحد در آلبانی و توسط گروه و یا افرادی از جانب «سازمان مجاهدین خلق» اداره می شود.

فیسبوک با استفاده از سرنخ هایی دریافت که یک «مزرعه ترول» در حمایت از سازمان مجاهدین وجود دارد. در «مرزعه ترول» معمولا افرادی در شبکه های اجتماعی مطلب منتشر می کنند و مطالبی که منتشر می کنند شامل اطلاعات غلط نیز می شود. فیسبوک گفته است که این حساب های کاربری را نه به خاطر مطالبی که منتشر کرده اند، بلکه به خاطر این نوع رفتار آنها، حذف کرده است.

در واکنش به اقدام فیسبوک، «شورای ملی مقاومت»، شاخه سیاسی سازمان مجاهدین خلق در بیانیه ای که یک نسخه از آن به صدای آمریکا فرستاده شده، می گوید «ادعای وجود یک مزرعه ترول وابسته به مجاهدین در آلبانی مضحک و مطلقا دروغ است.»

این بیانیه، می گوید «اين ادعا را نخستین بار جواد ظریف و بعیدی نژاد سفير رژيم در انگليس در سال ۲۰۱۸ مطرح كردند.»

به کسی که عمدا نظرات تحریک آمیز، نامربوط به بحث، توهین آمیز، تمسخر آمیز، یا سایر مطالبی که حالت مختل کننده دارد منتشر می کند، ترول می گویند.

XS
SM
MD
LG