لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۴

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا نسبت به خطر سفر به ایران و چند کشور دیگر هشدار داد


آمریکا از ماه ژوئن کشورهای زیادی را از فهرست سطح بالای هشدار سفر خود خارج کرده بود
آمریکا از ماه ژوئن کشورهای زیادی را از فهرست سطح بالای هشدار سفر خود خارج کرده بود

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، کشورها و مناطقی چون ایران، یونان، ایرلند، و جزایر ویرجین آمریکا را به دلیل افزایش شدید شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این مناطق، در «سطح چهارم» (بسیار خطرناک) برای سفر قرار داد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، این نهاد بهداشتی آمریکا روز دوشنبه ۱۱ مرداد ماه همچنین لیبی، قزاقستان، آندورا، سنت بارتلمی، لیسوتو، مارتینیک، مالت، جزیره من، و کوراسائو را در سطح چهارم هشدار قرار داده است.

سطح چهارم هشدار به این معنا است که مردم باید از سفر به آن مناطق پرهیز کنند و مسافران این کشورها باید کاملا واکسینه شده باشند.

کشورهایی که در این طبقه‌بندی «بسیار پرخطر» قرار می‌گیرند در ۲۸ روز گذشته، به ازای هر صد هزار نفر، بالای پانصد مبتلا داشته‌اند.

در اوایل ماه آوریل ، وزارت خارجه آمریکا، ۳۴ کشور را در فهرست «سطح چهار هشدار: مسافرت نکنید» گذاشت و سپس بیش از ۱۰۰ کشور را برای هماهنگی بهتر با رتبه بندی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا به این فهرست افزود.

آمریکا که از ماه ژوئن، کشورهای زیادی را از فهرست سطح بالای هشدار سفر خود خارج کرده بود، بار دیگر و در پی افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹، مناطقی را به فهرست کشورهای پرخطر از لحاظ مسافرتی بازگرداند.

در حال حاضر حدود ۹۰ کشور در فهرست بالاترین سطح هشدار دولت آمریکا قرار دارند.

XS
SM
MD
LG