لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۴

جو بایدن در بریتانیا: به دنبال درگیری با روسیه نیستیم


بایدن در جمع نظامیان آمریکایی در بریتانیا
بایدن در جمع نظامیان آمریکایی در بریتانیا

جو بایدن در نخستین سفر خارجی خود به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده، وارد بریتانیا شد و برای نظامیان آمریکایی در پایگاه «میلندهال» سخنرانی کرد.

پرزیدنت بایدن که به همراه بانوی اول جیل عصر چهارشنبه ۱۹ خرداد(به وقت شرق آمریکا) به بریتانیا رسید در جمع نظامیان آمریکا گفت که به دنبال درگیری با روسیه نیست و در این سفر با رئیس جمهوری روسیه دیدار خواهد کرد تا پوتین آن چه را که لازم است، بداند.

او افزود که به دنبال یک رابطه قابل اتکا میان آمریکا و روسیه است که هر دو کشور مسئولیت‌های بزرگی در زمینه برنامه‌های کنترل تسلیحاتی دارند.

جو بایدن گفت: می‌خواعیم این نکته را روشن کنیم که ایالات متحده آمریکا بازگشته است و دموکراسی‌های دنیا در کنار هم ایستاده‌اند تا بر چالش‌های آینده پیروز شوند.

قرار است رییس جمهوری آمریکا در نخستین سفر خارجی خود که هشت روز به طول می‌انجامد با سران کشورهای عضو گروه هفت و اتحادیه اروپا، مقامات پیمان نظامی ناتو، و رئیس جمهوری روسیه دیدار و گفت‌وگو کند.

کاخ سفید پیشتر در تشریح اهداف این سفر اعلام کرده بود که آقای بایدن در نظر دارد در چارچوب همکاری نزدیک با متحدان آمریکا در اروپا، با رقابت‌ها و چالش‌های مرتبط با روسیه و چین مقابله کند.

XS
SM
MD
LG