لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۲

مراسم تحلیف جو بایدن با رژه مجازی سراسری همراه خواهد بود


جو بایدن، معاون ریاست جمهوری ایالات متحده، در کنار همسرش در مراسم تحلیف ریاست جمهوری باراک اوباما در حال ادای سوگند است. ۲۰ ژانویه ۲۰۰۹
جو بایدن، معاون ریاست جمهوری ایالات متحده، در کنار همسرش در مراسم تحلیف ریاست جمهوری باراک اوباما در حال ادای سوگند است. ۲۰ ژانویه ۲۰۰۹

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ سازمان‌دهندگان مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، می‌گویند این مراسم با یک «رژه مجازی در سراسر آمریکا»، منطبق با محدودیت‌های جمعیتی دوره ویروس کرونا، همراه خواهد بود.

جو بایدن و همسرش، جیل بایدن، به دنبال مراسم ادای سوگند در روز ۲۰ ژانویه در ضلع غربی ساختمان کنگره ایالات متحده به کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده، و همسرش، داگ امهاف، می‌پیوندند تا ضمن حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی در برنامه سان دیدن در ضلع شرقی کنگره حضور یابند. رئیس جمهوری به عنوان فرمانده کل قوا در این سنت نظامی شاهد آمادگی نیروهای ارتش خواهد بود.

بایدن همچنین با یک اسکورت ویژه ریاست جمهوری شامل همه شاخه‌های ارتش آمریکا از خیابان پانزدهم تا کاخ سفید عبور خواهد کرد. «کمیته مراسم تحلیف ریاست جمهوری» می‌گوید این مراسم هم با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

کارگران در روزهای اخیر در حال برچیدن سکوی رژه مراسم تحلیف برپا شده در برابر کاخ سفید هستند. تیم انتقال قدرت بایدن درگیر آماده کردن مقدمات جشن‌هایی عمدتا مجازی است. سازمان‌دهندگان این مراسم می‌گویند برای «تمجید از قهرمانان آمریکا، برجسته کردن آمریکایی‌هایی از هر طبقه در ایالت‌ها و مناطق مختلف و بازتاب تنوع، میراث، و سرسختی این کشور در آغاز دوره‌ای نوین» یک رژه مجازی سراسری را برگزار خواهند کرد.

این رژه از تلویزیون پخش خواهد شد و شامل اجراهایی «متنوع و پویا» از جوامع محلی سراسر کشور است. شرکت‌کنندگان در این رژه در هفته‌های پیش رو اعلام خواهند شد.

XS
SM
MD
LG