لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۳

وزارت خارجه آمریکا: ایران و ونزوئلا از اولویت‌های اصلی وزارت خارجه و کاخ سفید هستند


کیل براون (چپ) معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا
کیل براون (چپ) معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

کیل براون، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با تاکید بر باقی ماندن ایران و ونزوئلا به عنوان اولویت‌های اصلی وزارت خارجه و کاخ سفید، بر اهمیت حضور الیوت آبرامز به عنوان نماینده ویژه این وزارتخانه در هر دو حوزه، تاکید کرد.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه ۱۷ مرداد در پیامی در توئیتر گفت: «الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا، روز گذشته حوزه نماینده ویژه در امور ایران را هم به مجموعه وظایف خود اضافه کرد که این نشان از تلاقی فزاینده تهدیدهای بازیگران خطرناک بین‌المللی برای ایالات متحده دارد.»

آقای براون افزود: «ایران و ونزوئلا هر دو از جمله اولویت‌های اصلی وزارت خارجه آمریکا و کاخ سفید باقی می‌مانند. دهه‌ها تجربه در سیاست خارجی که الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه، به این روابط دوطرفه و پویا [میان وزارت خارجه آمریکا و کاخ سفید] می‌آورد، به پیشبرد تلاش‌های دیپلماتیک و سیاست خارجی ما کمک خواهد کرد.»

الیوت آبرامز پیش از این نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ونزوئلا بود. روز پنجشنبه ۱۶ مرداد و پس از اعلام استعفای برایان هوک، مسئولیت نماینده ویژه وزارت خارجه در امور ایران هم به الیوت آبرامز سپرده شد.

همچنین وزارت خارجه آمریکا نقل قولی از الیوت آبرامز نماینده ویژه ایالات متحده در امور ونزوئلا را در توئیتر منتشر کرد که او تاکید کرده انتخابات آزاد و بازگشت به آزادی و کامیابی مردم ونزوئلا امکان پذیر است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، با صدور پیامی ضمن اعلام خبر کناره‌گیری برایان هوک از سمت نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، از وی به خاطر کسب «نتایج تاریخی در مقابله با رژیم ایران» سپاسگزاری کرد.

XS
SM
MD
LG