لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۱

مایک پمپئو بعد از اعلام تحریم جدید: صنعت نفت منبع درآمد برای فعالیت‌های شریرانه رژیم ایران است


US Secretary of State Mike Pompeo signs the guest book at the Ministry of Foreign Affairs in Luanda, Angola, Monday Feb. 17, 2020. Pompeo started his tour of Africa in Senegal, the first U.S. Cabinet official to visit in more than 18 months. He left…
US Secretary of State Mike Pompeo signs the guest book at the Ministry of Foreign Affairs in Luanda, Angola, Monday Feb. 17, 2020. Pompeo started his tour of Africa in Senegal, the first U.S. Cabinet official to visit in more than 18 months. He left…

وزیر خارجه آمریکا همزمان با اعلام تحریم چند شخص حقیقی و حقوقی به دلیل همکاری و تجارت با صنایع نفت و پتروشیمی ایران، گفت که صنعت نفت جمهوری اسلامی یک منبع عمده درآمد برای فعالیت‌های شریرانه رژیم ایران در سراسر خاورمیانه است.

مایک پمپئو پنجشنبه ۱۳ شهریور در یک بیانیه گفت: «صنعت نفت ایران یک منبع عمده درآمد برای رژیم ایران است و هزینه فعالیت‌های شریرانه آن در سراسر خاورمیانه را تامین می‌کند. اقدامات امروز ما بار دیگر بر تعهد ایالات متحده در جلوگیری از دسترسی رژیم ایران به منابع مالی مورد نیاز آن رژیم جهت تامین مالی تروریسم و سایر فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده آن، تاکید می‌کند.»

وزیر خارجه آمریکا گفت: «ما بار دیگر از رژیم می‌خواهیم که از آسیب رساندن به رفاه و سعادت مردم ایران از طریق سوءاستفاده از منابع طبیعی ایران برای گسترش هرج و مرج و ویرانی، دست بردارد.»

روز پنجشنبه اعلام شد، آمریکا ۱۱ شخص حقوقی و ۳ شخص حقیقی در ایران، چین، و امارات متحده عربی را به دلیل نقض تحریم‌های وضع شده علیه جمهوری اسلامی و همکاری و تجارت با صنایع نفت و پتروشیمی ایران، تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه ۱۳ شهریور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شش نهاد به دلیل حمایت از شرکت پتروشیمی تریلاینس با مسئولیت محدود در ایران، امارات متحده عربی، و چین و نقض تحریم‌‌های ایران، به فهرست تحریم‌‌ها اضافه شدند. وزارت خارجه آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌ای از تحریم پنج نهاد به دلیل خرید و انتقال نفت از ایران خبر داد.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری به نقل از استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، آمده است: «رژیم ایران پول دریافتی از فروش محصولات پتروشیمی را برای تامین مالی تروریسم و دستورکار خارجی بی‌ثبات‌کننده خود هزینه می‌کند.»

شرکت پتروشیمی زاگرس در ایران، پتروتک اف‌زی‌ای در امارات متحده عربی، شرکت انرژی تریو در امارات متحده عربی، شرکت فناوری ژینگو در چین، شرکت چینی انرژی دایناپکس در هنگ‌کنگ، و شرکت چینی دینرین در هنگ‌کنگ شرکت‌هایی هستند که توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شدند.

شرکت پالایش آبادان در ایران، شرکت کشتیرانی ژیهانگ در چین، شرکت «نیو فار لجیستیکز» با مسئولیت محدود، شرکت کشتیرانی انرژی «سینو»، و شرکت معاملات پتروشیمی کمترانس در امارات متحده عربی، و سه تن از مدیران ارشد این نهادها به نام‌های مین شی، ژویو لین، و علیرضا امین توسط وزارت خارجه آمریکا تحریم شده‌اند.

XS
SM
MD
LG