لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۶

آمریکا چند شخص حقیقی و حقوقی را به دلیل همکاری و تجارت با صنایع نفت و پتروشیمی ایران تحریم کرد


استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته است رژیم ایران پول دریافتی از فروش محصولات پتروشیمی را برای تامین مالی تروریسم صرف می‌کند
استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته است رژیم ایران پول دریافتی از فروش محصولات پتروشیمی را برای تامین مالی تروریسم صرف می‌کند

آمریکا ۱۱ شخص حقوقی و ۳ شخص حقیقی در ایران، چین، و امارات متحده عربی را به دلیل نقض تحریم‌های وضع شده علیه جمهوری اسلامی و همکاری و تجارت با صنایع نفت و پتروشیمی ایران، تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه ۱۳ شهریور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شش نهاد به دلیل حمایت از شرکت پتروشیمی تریلاینس با مسئولیت محدود در ایران، امارات متحده عربی، و چین و نقض تحریم‌‌های ایران، به فهرست تحریم‌‌ها اضافه شدند. وزارت خارجه آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌ای از تحریم پنج نهاد به دلیل خرید و انتقال نفت از ایران خبر داد.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری به نقل از استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، آمده است: «رژیم ایران پول دریافتی از فروش محصولات پتروشیمی را برای تامین مالی تروریسم و دستورکار خارجی بی‌ثبات‌کننده خود هزینه می‌کند.»

شرکت پتروشیمی زاگرس در ایران، پتروتک اف‌زی‌ای در امارات متحده عربی، شرکت انرژی تریو در امارات متحده عربی، شرکت فناوری ژینگو در چین، شرکت چینی انرژی دایناپکس در هنگ‌کنگ، و شرکت چینی دینرین در هنگ‌کنگ شرکت‌هایی هستند که توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شدند.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا همزمان با اعلام تحریم چند شخص حقیقی و حقوقی به دلیل همکاری و تجارت با صنایع نفت و پتروشیمی ایران، گفت که صنعت نفت جمهوری اسلامی یک منبع عمده درآمد برای فعالیت‌های شریرانه رژیم ایران در سراسر خاورمیانه است.

شرکت پالایش آبادان در ایران، شرکت کشتیرانی ژیهانگ در چین، شرکت «نیو فار لجیستیکز» با مسئولیت محدود، شرکت کشتیرانی انرژی «سینو»، و شرکت معاملات پتروشیمی کمترانس در امارات متحده عربی، و سه تن از مدیران ارشد این نهادها به نام‌های مین شی، ژویو لین، و علیرضا امین توسط وزارت خارجه آمریکا تحریم شده‌اند.

XS
SM
MD
LG