لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۰

پنتاگون: وزیر دفاع آمریکا راهی منطقه خلیج فارس می‌شود؛ تاکید بر ادامه مبارزه با تروریسم


جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده
جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده

پنتاگون از سفر لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، به خلیج فارس طی روزهای آینده خبر داد.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده، روز جمعه ۱۲ شهریور در یک کنفرانس خبری گفت، آقای آستین در این سفر، که از روز یکشنبه آغاز خواهد شد، به کشورهای قطر، بحرین، کویت، و پادشاهی عربستان سعودی خواهد رفت.

آقای کربی گفت: «او در جریان این سفر با شرکای منطقه‌ای و همچنین فرماندهان نظامی آمریکا دیدار می‌کند تا از آن‌ها برای همکاری با ایالات متحده در زمینه عملیات بیرون آوردن شهروندان آمریکایی، افغانستانی، و شهروندان کشورهای دیگر از افغانستان تشکر کند. و او البته بر همکاری‌های دفاعی دوجانبه تاکید خواهد کرد.»

سخنگوی پنتاگون در پاسخ به پرسشی در این مورد که با وجود طالبان در افغانستان، وضعیت مقابله با تروریسم چگونه دنبال می‌شود گفت: «فرمانده سنتکام این اختیار را دارد که در هر موردی مرتبط با تروریسم در منطقه فعالیت کند. هیچ‌کس بنا ندارد تفاهم نظامی با طالبان امضا کند. ولی اگر نیازی به بررسی اطلاعاتی باشد همکاری خواهیم کرد. تمام فعالیت‌های ضدتروریستی ما فعالانه کار می‌کند و اطمینان خواهیم کرد افغانستان هیچ وقت جایی نشود که یازدهم سپتامبر از آن بیرون آمد.»

آقای کربی افزود: «همه ما روی فعالیت‌های ضدتروریستی فعال هستیم. همواره گفت‌وگوها در مورد اقدامات دنبال می‌شود. ماموریت به جای خود باقی است که هیچ‌وقت اقدام تروریستی علیه میهن انجام نشود.»

سخنگوی پنتاگون همچنین تاکید کرد که مردم آمریکا باید بدانند حمایت و دفاع از آن‌ها در اولویت است و همواره تمامی اقدامات برای مقابله با تروریسم انجام می‌شود.

پیش از جان کربی، ژنرال ون‌هرک، رئیس ستاد فرماندهی شمالی ایالات متحده، با اشاره به تازه‌ترین موارد کمک به شهروندان افغانستان مستقر در پایگاه‌های نظامی، گفت: «ما پذیرا و میزبان آن‌ها هستیم. این عملیاتی بی‌سابقه است که ما همه همکاری می‌کنیم. هدف ما مکانی امن و سالم برای میهمانان افغانستانی تا زمانی است که امور مهاجرتی آن‌ها انجام شود و بتوانند زندگی خود را دنبال کنند.»

XS
SM
MD
LG