لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۷

مایک پمپئو: کارزار فشار حداکثری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کرده است


مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده
مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، دستاوردهای کارزار فشار حداکثری را حفظ جان بسیاری از شهروندان آمریکا و جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به بمب هسته‌ای خواند.

وزیر خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه چهارم آذر در گفت‌وگویی با برت بِیر از برنامه «گزارش ویژه» شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز با اشاره به کارزار فشار حداکثری علیه رژیم ایران گفت: «ما جان خیلی‌ها، جان خیلی از آمریکایی‌ها را نجات دادیم. به خاطر اقداماتی که ما انجام دادیم، امروز نیازمند حضور شمار کمتری از نیروهای‌مان در خاورمیانه هستیم.»

آقای پمپئو «توانایی، افراد هوشمند، و پول» را ابزارهای واقعی برای ساخت سلاح هسته‌ای دانست و گفت که ایالات متحده این پول را از رژیم ایران دریغ کرده است.

وی افزود: «من فکر می‌کنم [مقامات] ایران گفته‌اند که به دلیل انزوایی که ما ایجاد کرده‌ایم، آن‌ها از ده‌ها و ده‌ها میایارد دلار ثروت محروم شده‌اند.»

وزیر خارجه آمریکا گفت: «من اطمینان دارم که این راه درستی است. دلجویی از تروریست‌ها، دلجویی از آن‌هایی که آرزوهای سلطه‌جویانه‌ دارند، دلجویی از کسانی که حامی مالی شبه‌نظامیان در سرتاسر منطقه و بی‌ثباتی خاورمیانه هستند، نمی‌تواند راه درستی باشد. این، آنها را در مسیر دستیابی به سلاح هسته‌ای قرار می‌دهد و ما هیچ‌گاه نباید به ایران چنین فرصتی بدهیم.»

XS
SM
MD
LG