لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۲

کرونا در ایران و جهان؛ یکشنبه ۱تیر | وضعیت قرمز کرونا در چهار استان ایران؛ مرگ ۱۱۶ نفر در یک شبانه روز


صحت آمار اعلام شده توسط جمهوری اسلامی به شدت مورد تردید است
صحت آمار اعلام شده توسط جمهوری اسلامی به شدت مورد تردید است

مهمترین و تازه‌ترین خبرها مربوط به همه‌گیری کرونا در جهان و ایران را در زیر دنبال کنید

  • ساعت ۶:۴۱

براساس آمار رسمی وزارت بهداشت ایران، در شبانه روز گذشته ۲هزار و ۳۶۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ شناسایی شده و در مجموع شمار مبتلایان به کرونا به ۲۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر رسیده است.

همچنین در ۲۴ساعت گذشته ۱۱۶ بیمار مبتلا به کرونا جانباختند و آمار رسمی مرگ براثر این بیماری به ۹ هزار و ۶۲۳ نفر رسید. استان‌های خوزستان، هرمزگان، کرمانشاه و آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز قرار دارند.

صحت آمار اعلام شده توسط جمهوری اسلامی همچون آمارهای چین و روسیه به شدت مورد تردید است و سازمان بهداشت جهانی و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرده‌اند که آمار واقعی ابتلا و مرگ چند برابر آمار رسمی در ایران است.

  • ساعت ۶:۳۶

در ادامه بحران کرونا در جهان، شمار قربانیان کووید ۱۹ در برزیل به ۵۰ هزار و ۵۸ نفر رسیده است.

مقامات بهداشتی برزیل گزارش دادند که در روز شنبه ۳۱ خردادماه ۹۶۴ مرگ براثر ابتلا به کرونا در این کشور ثبت شده است. در حال حاضر برزیل بعد از آمریکا بیشترین شمار مبتلایان به کرونا را به خود اختصاص داده است.

  • ساعت ۶:۲۹

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از ۸میلیون و ۹۴۰ هزار نفر رسیده است. این در حالی است که تا کنون بیش از ۴۶۷هزار نفر جان خود را براثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند. در حال حاضر، آمریکا، برزیل و روسیه بیشترین شمار مبتلایان را در جهان دارند.

در آمریکا تا کنون بیش از ۲میلیون و ۲۳۰هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۲۱هزار نفر نیز جان باخته‌اند. در برزیل بیش از یک میلیون و ۷۰هزار نفر مبتلا هستند و تا کنون مرگ بیش از ۵۰هزارنفر گزارش شده است. روسیه آمار مبتلایان خود را بیش از ۵۷۴هزار نفر گزارش داده و مرگ ۸هزار و ۱۱نفر را ثبت کرده است. آمار رسمی روسیه همچون چین و ایران قابل راستی آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود.

هند نیز با بیش از ۴۱۲هزار مبتلا در رده چهارم کشورهایی است که بیشترین شمار ابتلا به کرونا را دارد. همچنین تا کنون بیش از ۱۳هزار مرگ در این کشور ثبت شده است

XS
SM
MD
LG