لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۳

نمایندگان کنگره ایالات متحده به حمله تروریستی کابل واکنش نشان دادند


بخش شرقی کنگره آمریکا پس از بستن آن به روی گردشگران و بازدیدکنندگان به دلیل شیوع ویروس کرونا. 
بخش شرقی کنگره آمریکا پس از بستن آن به روی گردشگران و بازدیدکنندگان به دلیل شیوع ویروس کرونا. 

نمایندگان کنگره ایالات متحده به حمله تروریستی روز پنجشنبه به فرودگاه کابل واکنش نشان دادند. تاکید کنگره بر این است که نظامیان آمریکایی پیش از ترک کابل همه شهروندان ایالات متحده در افغانستان را از آن کشور خارج سازند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، از اعضای کنگره اکیدا خواست از سفر به افغانستان یا کشورهای همجوار آن خودداری کنند. خانم پلوسی به نقل از مقام‌های وزارت دفاع و وزارت خارجه آمریکا، گفت چنان سفرهایی اتلاف منابعی‌ است که برای بیرون بردن آمریکایی‌ها و متحدان افغانستانی به شدت مورد نیاز است.

نمایندگان جمهوریخواه مجلس نمایندگان در یک کنفرانس خبری که در پی حمله‌های انتحاری کابل برگزار کردند دولت بایدن را به باد انتقاد گرفتند.

کوین مک کارتی، رهبر اقلیت جمهوریخواه مجلس نمایندگان، از نانسی پلوسی خواست هرچه زودتر نمایندگان مجلس را به جلسه علنی فرا بخواند تا همه اعضا در جریان تازه‌ترین تحولات افغانستان قرار گیرند.

مایکل مک‌کال، نماینده جمهوریخواه و عضو ارشد کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، تصمیم پرزیدنت بایدن در خارج کردن نظامیان آمریکایی از افغانستان را بدترین سیاست خارجی ریاست جمهوری در حال حاضر و تسلیم شدن در برابر طالبان قلمداد کرد.

سناتور میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت جمهوریخواه سنا، نیز در واکنش به کشته شدن نظامیان آمریکایی در حمله کابل واکنش نشان داد و گفت: «قلب آمریکاییان برای نظامیان و دیپلمات‌های‌مان شکسته است. آنان با عملیات جاری نجات در بیرون آوردن شهروندان آمریکایی و متحدان افغانستانی در وضعیت آشوب زده کنونی، کار قهرمانانه‌ای انجام می‌دهند.»

سناتور مک‌کانل افزود: «این رویدادهای وحشتناک در زمانی اتفاق می‌افتد که به تروریست‌ها اجازه فعالیت آزادانه داده می شود و این حمله جنایتکارانه به ما یادآوری می کند که تروریست‌ها حمله به آمریکا را تنها به این دلیل که سیاستمداران ما از آنها خسته شده‌اند متوقف نخواهند کرد.»

XS
SM
MD
LG