لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۶

ادامه تهدید بیماری قرن؛ ۷۳ درصد آمریکایی‌ها نسبت به امیکرون مصون شده‌اند


آرشیو.
آرشیو.

خبرگزاری آسوشیتدپرس تخمین زده است که ۷۳ درصد از آمریکایی‌ها نسبت به امیکرون مصونیت دارند و این رقم تا اواسط ماه مارس ممکن است به ۸۰ درصد برسد.

موج امیکرون در آمریکا از زمستان امسال آغاز شد و عده زیادی را به این ویروس مبتلا کرد. سیستم ایمنی بدن میلیون‌ها آمریکایی در حال حاضر این ویروس را می‌شناسد و در صورت رویارویی با امیکرون یا حتی نوع دیگر ویروس، آماده مبارزه با آن است.

حدود نیمی از آمریکایی‌های واجد شرایط دز یادآور واکسن را دریافت کرده‌اند.

در مجموع نزدیک به ۸۰ میلیون ابتلا به کرونا در کشور تأیید شده است.

این موضوع باعث می‌شود میزان پخش ویروس کاهش پیدا کند و بیمارستان‌ها برای مدتی کمتر تحت فشار باشند.

با این حال ویروس کرونا همچنان شایع و خطرناک است و روزانه بیش از ۱۳۰ هزار آمریکایی را مبتلا کرده و جان بیش از ۲ هزار نفر را می‌گیرد. در عین حال، ده‌ها میلیون نفر نسبت به ویروس آسیب‌پذیر هستند.

مفهموم «ایمنی گله‌ای» با شیوع امیکرون کمرنگ شد و کاهش محافظت در برابر ویروس و مقاومت عده‌ای از مردم آمریکا در برابر واکسیناسیون، امیدها را برای رسیدن به ایمنی جمعی محو کرده است.

علی مقداد، استاد علوم معیارهای سلامت در دانشگاه واشنگتن در سیاتل می‌گوید حتی اگر در تابستان، موارد ابتلا افزایش پیدا کنند، بستری در بیمارستان و مرگ بالا نخواهد رفت.

دانشمندان دانشکده بهداشت عمومی بلومبرگ دانشگاه جانز هاپکینز تخمین زده‌اند که از هر چهار نفر در ایالات متحده، حدود سه نفر تا پایان این موج به امیکرون مبتلا می‌شوند.

شان ترولاو، اپیدمیلوژیست و مدلساز بیماری در جانز هاپکینز می‌گوید این رقم در برخی از مناطق، یک از هر دو نفر خواهد بود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌نویسد بر اساس خوش بینانه‌ترین تخمین‌ها، ۸۰ میلیون آمریکایی هنوز آسیب‌پذیر هستند و این تقریباً برابر با تعداد کل موارد تأیید شده ابتلا در آمریکا در طول همه‌گیری کرونا است.

XS
SM
MD
LG