لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۱

یک‌روز بعد از ایراد قانونی؛ پل رایان خواستار تسریع تصویب تحریم ایران و روسیه شد


یک روز بعد از ایراد قانون اساسی برخی اعضای مجلس نمایندگان، پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، از تصویب هر چه سریعتر تحریم های جدید علیه ایران و روسیه استقبال کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، روز پنجشنبه اول تیر ماه گفت از تلاش ها برای تسریع تصویب تحریم های جدید علیه ایران و روسیه که پیشتر در مجلس سنا تصویب شده حمایت می کند.

تحریم های جدید علیه ایران و روسیه تقریبا با اتفاق نظر کامل در مجلس سنای آمریکا تصویب شده اند اما عبور آنها از مجلس نمایندگان و در نتیجه قانونی شدن آنها با موانعی در کنگره روبرو شده است.

پل رایان روز پنجشنبه در کنفرانسی خبری گفت از تصویب سریعتر این تحریم ها پشتیبانی می کند و افزود اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، نیز بسیار مشتاق تصویب نهایی این تحریم ها در مجلس نمایندگان است.

مصوبه تحریم موسوم به «مقابله با فعالیت های بی ثبات کننده ایران» هفته گذشته در سنای آمریکا با ۹۸ رای مثبت و دو رای منفی تصویب شد. اما این هفته اعضای مجلس نمایندگان ایرادی به آن گرفتند و گفتند که طرح فوق قانون اساسی را نقض می کند.

مصوبه سنا قبل از تبدیل شدن به قانون باید ابتدا در مجلس نمایندگان تصویب شود و بعد توسط رئیس جمهوری امضا شود. هرچند به نظر می رسد این مصوبه در مجلس نمایندگان تصویب شود اما یک ایراد قانونی مانع رای گیری درباره آن شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG