لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۷

انتقاد نمایندگان از رئیسی در آستانه انتخابات؛ رئیس جمهور و وزرا به مردم دروغ می‌گویند


ابراهیم رئیسی در اسفند ۱۳۹۹ با صدور دستوری خواستار ریشه‌کن شدن فقر شده بود.
ابراهیم رئیسی در اسفند ۱۳۹۹ با صدور دستوری خواستار ریشه‌کن شدن فقر شده بود.

شرایط نابسامان اقتصاد کشور و به خطر افتادن معیشت خانوارها باعث شده تا نمایندگان، در آستانه انتخابات مجلس به منتقد سرسخت دولت تبدیل شوند، به طوری که برخی از آنها بصورت رسمی ابراهیم رئیسی و وزرا را به دروغگویی متهم کرده‌اند.

یک نماینده مجلس با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت گفته است که از نظر سیاسی پیش‌بینی می‌کنیم که از سال بعد، چادرنشینی مردم در خیابان‌ها در کل کشور افزایش پیدا خواهد کرد.

جلال محمودزاده تاکید کرده که دولت در چشم مردم نگاه می‌کند و دروغ می‌گوید؛ تمام آمار‌های رئیس جمهور و وزرا و تیم اقتصادی، دروغ است و مرکز آماری که دولتی است، یک حرف می‌زند و رییس جمهور حرف دیگری را مطرح می‌کند.

جلیل رحیمی جهان آبادی دیگر نماینده مجلس شورای اسلامی نیز با بیان این‌که حکومت‌داری ما دچار بحران ناکارآمدی است گفته که ملت شایسته این وضعیت و زندگی نیست. شایسته محدودیت‌هایی اینترنت، قیمت خودرو، بیکاری و ... نیست.

جهان آبادی با انتقاد از انتصاب مدیران نظامی در بخش‌های مختلف گفته که کشور شبیه پادگان شده است و ما نمی‌دانیم درد ملت را به چه کسی بگوییم.

وی ادامه داد: «ما از این اقدام آقای رئیسی که وزارت کشور را به آدم‌هایی داده که فاقد پیشینه سیاسی هستند، متأسف هستیم. من فکر می‌کنم ملت ایران بسیار شایسته‌تر و لایق‌تر از این هستند که این مسئولین برای آن‌ها تعیین تکلیف کنند.»

شهریار حیدری دیگر نماینده مجلس نیز با انتقاد از رویکرد دولت و شیوه اداره کشور گفته است که «دولت رسماً در بودجه اعلام کرده که ما آمادگی ساخت یک میلیون مسکن در سال را داریم. این که نمی‌توانند این کار را اجرا کنند، ناشی از برنامه‌ریزی غلطی است که از اول آنها را دچار اشتباه محاسباتی کرد.»

معین‌الدین سعیدی نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت که «درحال حاضر موضوع ما قناعت ملت نیست، درایت دولت است که باید اتفاق بیفتد.» به گفته وی «بسیاری از شرایط معیشتی که مردم تجربه می‌کنند، به بی درایتی‌هایی که در حوزه اجرایی اتفاق می‌افتد، باز می‌گردد.»

XS
SM
MD
LG