لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۰۱

کشته شدن ۸ سرباز پاکستانی در حمله طالبان


پیشاور، پاکستان - ۹ ژوئن ۲۰۱۱
پیشاور، پاکستان - ۹ ژوئن ۲۰۱۱

بیش از ۱۰۰ شبه نظامی طالبان به یک ایست بازرسی در منطقه وزیرستان جنوبی در پاکستان حمله کردند. در این درگیری هشت سرباز پاکستانی کشته شدند.

این حمله بامداد پنجشنبه در ناحیه «مارابی» در نزدیکی مرز افغانستان روی داد.

مقام های رسمی می گویند نیروهای پاکستانی دست کم ۱۰ شبه نظامی طالبان را کشتند. در این درگیری دست کم ۷ سرباز پاکستانی نیز مجروح شدند.

از سوی دیگر، رییس نیروی زمینی ارتش پاکستان روز پنجشنبه گفت: میلیاردها دلاری که آمریکا به ارتش پاکستان برای مبارزه با طالبان می دهد، باید در عوض صرف کمک به شهروندان پاکستانی شود.

ژنرال پرویز کیانی در نشستی با حضور فرماندهان ارشد ارتش گفت پاکستان در ده سال گذشته، ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از آمریکا کمک دریافت کرده است که از این مقدار، تنها یک میلیارد و چهارصد میلیون دلار هزینه نیروی زمینی ارتش پاکستان شده است.

او گفت: «مقدار به نسبت کمتری» به نیروی دریایی و نیروی هوایی پاکستان اختصاص یافته است، در حالی که دولت پاکستان، تقریبا ۶ میلیارد دلار از این کمک ها را نگه داشته است.

کیانی گفت از زمان حمله ماه مه نیروهای ویژه آمریکایی به مجتمع اسامه بن لادن در پاکستان و کشته شدن وی، پاکستان بطور قابل توجهی سطح سهیم شدن اطلاعات خود با ایالات متحده را کاهش داده است. او اضافه کرد نیروی زمینی پاکستان، دیگر توسط آمریکا آموزش های نظامی نمی بیند.

در خشونت های دیگر روز پنجشنبه، دست کم ۷ تن در چند بمبگذاری کشته شدند. دست کم ۴ تن در انفجاری در شهر پیشاور جان سپردند.

به گفته مقام ها برخورد یک خودرو حامل افسران پلیس در استان بلوچستان به بمبی در کنار جاده دو کشته و یک زخمی برجا گذاشت.

در ناحیه دیر علیا در شمال غربی، بر اثر انفجار یک بمب کنار جاده ای ای دست کم یک تن کشته شد.

مسئولیت هیچیک از حملات را کسی بر عهده نگرفته است.

XS
SM
MD
LG