لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۳

بازجویی از دو نفر که می خواستند با ملاله ملاقات کنند


دو نفر که قصد داشتند از ملاله یوسف زی، دختر پاکستانی مجروح و بستری در بیمارستانی در بریتانیا دیدن کنند، بازداشت شدند و تحت بازجویی قرار گرفتند. ملاله در تیراندازی مردان مسلح طالبان در پاکستان بشدت مجروح شد و برای مداوا به بیمارستانی در بریتانیا منتقل شده است.

پلیس بریتانیا روز سه شنبه گفت از دو نفری که مدعی شدند از بستگان ملاله یوسف زی هستند شامگاه دوشنبه هنگامی که خواستند با او در بیمارستان ملکه الیزابت در بیرمنگهام ملاقات کنند ، بازجوئی شد.

امنیت این دختر نوجوان مساله ای حساس است. طالبان پاکستان همچنان تهدیدی علیه جان ملاله به شمار می رود. او روز 9 اکتبر هنگام خروج از مدرسه از ناحیه سر و گردن هدف گلوله قرار گرفت. طالبان می گوید به این دلیل دختر نوجوان را هدف گرفت که علیه گروه حرف می زد.

ملاله یوسف زی روز دوشنبه برای درمان وارد بریتانیا شد. مقامات نظامی پاکستان گفتند پزشکان توصیه کردند او به بیمارستان ملکه الیزابت که قادر است از کودکان مجروح مراقبت کند منتقل شود.

روز سه شنبه، سخنگوی بیمارستان گفت وضع ملاله ثابت است و پس از نخستین شب درمان شانس بهبود او وجود دارد. بیمارستان در بیانیه ای گفت «مراقبت بالینی از ملاله اینک اولویت اصلی بیمارستان است.»

پزشکان بریتانیایی می گویند انتظار می رود درمان و بهبود یوسف زی چندین هفته طول بکشد. دولت پاکستان قول داده است تمامی مخارج درمان او را پرداخت کند.

آصف علی زرداری، رییس جموری پاکستان در حاشیه کنفرانس اقتصادی در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان گفت حمله به یوسف زی «حمله به تمام دختران پاکستان ، به آموزش و به تمام انسان های متمدن بود.»

پلیس پاکستان چند منظون را در ارتباط با تیراندازی به ملاله در دره سوات دستگیر کرده است.

XS
SM
MD
LG