لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۱

یک مقام ارشد پاکستانی: داعش تهدیدی رو به رشد در پاکستان است


تصاویر متهمان دست داشتن در یک حمله مسلحانه به یک دانشگاه در پاکستان
تصاویر متهمان دست داشتن در یک حمله مسلحانه به یک دانشگاه در پاکستان

آژانس اطلاعات غیرنظامی پاکستان هشدار می دهد گروه تروریستی "دولت اسلامی" تهدید رو به گسترشی در این کشور است و در روزهای اخیر صدها پاکستانی مرتبط با گروه های مذهبی محلی برای پیوستن به داعش عازم سوریه شده اند.

این هشدار در حالی داده می شود که پاکستان از مدت ها پیش درگیر خشونت های گروه های اسلامگرای دیگر نظیر طالبان پاکستان بوده است.

آفتاب سلطان، مدیرکل آژانس روز پنجشنبه در توضیحاتی در کمیته امور داخلی سنای پاکستان فاش ساخت گروه های رسانه ها و نهادهای آموزشی در پاکستان با تهدید تندروهای وابسته به داعش روبرو هستند.

در این میان، وزیر دفاع پاکستان روز پنجشنبه تایید کرد دادگاه های نظامی ۱۲ تروریست را به جرم درگیری در سلسله حملاتی علیه نیروهای امنیتی به مرگ محکوم کرده اند.

به گزارش رویترز، ارتش پاکستان در بیانیه ای گفت آنها یک طالبان پاکستانی، دو فعال القاعده و دو پیکارجوی یک گروه سنی غیرقانونی را شامل می شوند.

پاکستان از زمان لغو توقف موقت اعدام در ۲۰۱۴، نزدیک به ۳۵۰ زندانی را که اکثرا مجرمین عادی بودند، دار زده است. این اقدام پس از آن صورت گرفت که در حمله طالبان به مدرسه ای در شهر پیشاور ۱۵ تن کشته شدند.

XS
SM
MD
LG