لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۷

دادگاه پاکستان گزارش حملات مومبای را رد می کند


دادگاهی در پاکستان یافته های کمیسیونی را که برای تحقیق در باره حملات تروریستی سال ۲۰۰۸ در مومبای به هند سفر کرد رد کرده است.

هند به یک گروه هشت نفری از دادستان های پاکستانی و وکلای مدافع اجازه داده بود به هند برود و اطلاعات مرتبط به پرونده ۷ پاکستانی را که در حال حاضر به اتهام درگیری در حملات محاکمه می شوند جمع آوری کند.

روز سه شنبه دادگاه ضد تروریسم پاکستان گفت گزارش کمیسیون نمی تواند به عنوان شاهدی علیه مظنونین به کار رود زیرا اعضای کمیسیون اجازه نیافتند از مقامات هند بازجوئی کنند. کمیسیون اظهارات دو پزشک ، یک پلیس و یک قاضی هندی را شنید.

در دهلی نو، وزیر کشور هند به خبرنگاران گفت دولت خواهان دریافت نسخه ای از قضاوت دادگاه پاکستان خواهد شد، وسپس در باره گام های بعدی با اسلام اباد بحث خواهد کرد.

مردان مسلح در نوامبر ۲۰۰۸ به هتل های لوکس، یک ایستگاه ترن و یک مرکز یهودیان در مومبای حمله کردند و ۱۱۶ تن را کشتند. تنها مهاجم باقیمانده به مرگ محکوم شده است.

هند گروه ستیزه گر لشکر طیبه در پاکستان را مسئول محاصره سه روزه دانسته است و ادعا می کند حملات با پشتییبانی پاکستان انجام گرفت - اسلام آباد این اتهام را رد کرده است.
XS
SM
MD
LG