لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۴

پاکستان از کشته شدن بیش از ۹۰۰ پیکارجو در آن کشور خبر داد


ارتش پاکستان روز چهارشنبه اعلام کرد از ماه ژوئن (اواخر خرداد ماه) که حملات عمده‌ای را علیه گروه‌های شورشی در منطقه قبیله‌ای وزیرستان شمالی آغاز کرد، تا کنون بیش از ۹۰۰ پیکارجو کشته شدند و ۸۲ سرباز ارتش آن کشور نیز جان خود را از دست داده‌اند.

ارتش پاکستان در اطلاعیه‌ای گفت پایگاه‌های تروریستی در شهرهای عمده وزیرستان شمالی، از جمله میرانشاه، مرکز اداری آن را منهدم کرده است. گفته می‌شود مرگ نیمی از سربازان در جریان حملات علیه افراطگرایان روی داد، در حالی که بقیه در حملات تلافی‌جویانه شورشیان در نقاط دیگر پاکستان اتفاق افتاد.

مقامات نظامی پاکستان می‌گویند آنها همچنین حدود ۲۷ کارگاه بمب‌سازی را منهدم و مقادیر قابل ملاحظه‌ای اسلحه و تجهیزات ارتباطی نیز را ضبط کرده‌اند.

حملات زمینی و هوایی ارتش حدود ۸۰۰ هزار نفر را ناچار کرده است که از منطقه فرار کنند و به پناهگاه‌های موقت در شهرهای شمال غربی پاکستان، پناهنده شوند.

ارتش پاکستان همچنین می‌گوید عملیات کمک‌رسانی برای آوارگان به خوبی پیش می‌رود. همچنین در بیش از ۲۲۰۰ عملیات اطلاعاتی در سراسر کشور از ماه ژوئن تا کنون، ۴۲ پیکارجو کشته و ۱۱۴ نفر دستگیر شده‌اند.

وزیرستان، پناهگاه و مرکز آموزشی عمده‌ای برای شورشیان پاکستانی و افغان، که مسوول حملات تروریستی در دو سوی مرز شناخته می‌شوند، بوده است.

XS
SM
MD
LG