لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۸

دست کم ۱۵کشته در حملات پهپادی در وزیرستان شمالی پاکستان


آرشیو
آرشیو

مقامات پاکستانی می گویند دست کم در چهار حمله پهپادی (هواپیمای بدون سرنشین) به مناطق قبیله ای شمال غرب پاکستان حداقل ۱۵ نفر کشته شدند.

مقامات می گویند حملات در شهر دتا خیل، در وزیرستان شمالی رخ داد. پیشتر در این ماه ارتش پاکستان یک عملیات عمده نظامی در دتا خیل به اجرا گذاشته بود.

پاکستان می گویدشبه نظامیان طالبان و القاعده از این منطقه به عنوان پایگاهی برای انجام حملات در بخش های دیگر کشور استفاده می کند.

مقامات پاکستانی می گویند درگیری ها باعث شده است یک میلیون نفر از خانه هایشان خارج شوند و تلاش ها برای کمک رسانی به آنها ادامه دارد.

روز سه شنبه نیروهای پاکستانی گفتند آنها یک فرمانده ارشد فراری طالبان به نام عدنان رشید را دستگیر کردند. نیروهای پاکستانی می گویند این فرد تلاش کرده بود پرویز مشرف، رئیس جمهوری سابق پاکستان را بکشد.

ارتش پاکستان گفت عدنان رشید اواخر هفته گذشته در وزیرستان جنوبی نزدیک مرز افغانستان توسط سربازان گرفته شد. او در درگیری با نیروهای پاکستانی مجروح شد.

رشید یک افسر سابق نیروی هوایی پاکستان است که به خاطر حمله نافرجام انتحاری به پرویز مشرف در سال ۲۰۰۳، زمانی که هنوز رئیس جمهوری پاکستان بود، به مرگ محکوم شد.

او اما در سال ۲۰۱۲ از زندان فرار کرد و ادعا کرد که در تلاش برای قتل ملاله یوسف زی، دختر دانش آموز پاکستانی و مدافع حقوق بشر شرکت داشته است.

XS
SM
MD
LG