لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۸

مقامات امنیتی پاکستان و افغانستان درباره مبارزه با تروریسم گفتگو کردند


مدیر سازمان اطلاعات و امنیت افغانستان روز پنجشنبه با همتایان پاکستانی خود ملاقات کرد و با آنها در باره راه های تقویت اعتماد دوجانبه برای تقسیم مؤثر اطلاعات و همکاری علیه تروریسم به تبادل نظر پرداخت.

منابع اطلاعانی به صدای آمریکا گفتند مسعود اندارابی مدیر امنیت ملی افغانستان، با ژنرال رضوان اختر مدیر کل اطلاعات داخلی پاکستان، در اسلام آباد ملاقات کرد.

طرف پاکستانی "شواهدی" ارائه داده است که نشان می دهد پیکارجویان پاکستانی از خاک افغانستان برای حمله به پاکستان استفاده می کنند.

اسلام آباد می گوید حمله مرگبار ۲۰ ژانویه به دانشگاه باچاخان در شهر چارسده، که دست کم ۲۱ کشته بر جای گذاشت، در منطقه مرزی افغانستان طرح ریزی و هدایت شد.

مقامات پاکستان با استناد به رهگیری مکالمات تلفنی و تحقیق از مظنونان، ادعا کرده اند که رهبری حمله را خلیفه عمر منصور، فرمانده یک جناح انشعابی طالبان پاکستانی که گویا در طرف افغان مرز بسر می برد، بر عهده داشت.

مقامات افغانستان هنوز واکنشی به این ادعا نشان نداده اند، هر چند کابل قبلا اتهام استفاده از خاک آن کشور برای طرح ریزی حملات به پاکستان را تکذیب کرده است.

در دیداری جداگانه، یک هیات نظامی بلندپایه افغانستان نیز با مقامات نظامی پاکستان در راولپندی ملاقات کرد و با آنها درباره مسائل امنیتی و مرزی به بحث پرداخت.

XS
SM
MD
LG