لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۳

اوباما:‌ پاکستان باید در مبارزه با ترور بیشتر کار کند


باراک اوباما می‌گوید پاکستان در نبرد علیه گروه‌های تروریستی که در داخل مرزهای این کشور فعالیت می‌کنند "می‌تواند و باید" بیشتر عمل کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه در نشریه هندی "پرس تراست" منتشر شد گفت پاکستان می‌تواند نشان دهد که در ریشه‌کن کردن شبکه‌های ترور جدی است.

اوباما گفت:‌ «در منطقه و جهان در مقابل پناهگاه‌های امن تروریست‌ها "نباید کوچکترین مدارایی وجود داشته باشد و تروریست‌ها باید مجازات شوند."

پیشتر در ماه جاری میلادی هند یک گروه شبه‌نظامی مستقر در پاکستان را به حمله به نیروی هوایی خود که هفت سرباز هندی را به کشتن داد، متهم کرد. پاکستان چندین عضو گروه جیش المحمد را بازداشت کرد و وعده داد که در کار تحقیق و تجسس به هنند کمک کند.

اوباما حمله فوق را محکوم کرد و گفت این نشان می‌دهد که چرا آمریکا و هند برای نبرد با ترور همکاری می‌کنند. او حمله به پایگاه هوایی هند را مثالی دیگر از تروریسمی خواند که هند برای مدت‌های مدید تحمل کرده است.

مسئله شبه‌نظامیان فعال در پاکستان از دیرباز موضوع انتقاد آمریکا از پاکستان بوده و مناطق عشیره‌ای مرزی پاکستان با افغانستان کانون طالبان و اعضای مرتبط با القاعده به شمار می‌رود.

XS
SM
MD
LG