لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۵

توضیحات نخست وزیر پاکستان درباره حمله ناتو


توضیحات نخست وزیر پاکستان درباره حمله ناتو
توضیحات نخست وزیر پاکستان درباره حمله ناتو

یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان قصد دارد پاسخ دولت به حمله هوائی ناتو را که در آن ۲۴ سرباز پاکستانی کشته شدند، برای قانون گذاران تشریح کند.

گیلانی می گوید او روز جمعه کمیته امنیت ملی پارلمان را از چگونگی پاسخ آگاه خواهد ساخت. کمیته هم اینک رابطه و همکاری آینده پاکستان با ایالات متحده آمریکا و ناتو را بازنگری می کند.

در پاسخ به حمله مرگبار ائتلاف در شنبه پیش، دولت پاکستان مسیرهای تدارکاتی ناتو به افغانستان را بسته است و تصمیم دارد کنفرانس بین المللی افغانستان در آلمان را تحریم کند.

روز چهارشنبه ، گیلانی به آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت کمیته امنیت ملی پارلمان در این باره که آیا سفیر پاکستان در آلمان به عنوان نماینده اسلام آباد در کنفرانس حضور یابد یا نه، تصمیم خواهد گرفت.

مرکل در ترغیب رهبران پاکستان به حضور در کنفرانس به دیگر رهبران جهان پیوسته است.

در این میان، سفارت آمریکا در آسلام آباد روز پنجشنبه پیام ویدیویی کامرون مونتر سفیر آمریکا را که کشته شدن سربازان پاکستانی را تسلیت می گوید منتشر کرد. وی به زبان اردو اضافه کرد که «ما بسیار متاسف هستیم.»

ناتو و فرماندهی مرکزی آمریکا درباره شرایطی که موجب شد هوایپماهای ناتو دو پست نظامی پاکستان در امتداد مرز افغانستان را بمباران کنند، تحقیق می کنند.

XS
SM
MD
LG