لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۱

جت های ارتش پاکستان مخفی گاه های ستیزه گران را بمباران کردند


قرارگاه های طالبان در «ماکین»، «لادها» و «نواز کوت» در وزیرستان جنوبی، هدف حملات هوایی روز سه شنبه بودند

جت های جنگنده پاکستان هدف های ستیزه گران در وزیرستان جنوبی در امتداد مرز افغانستان را بمبارن کرده اند، در همین حال سربازان برای آغاز عملیات زمینی گسترده تری علیه قرارگاه های ستیزه گران آماده می شوند.

حملات هوایی در پی چهار حمله تروریستی عمده در روزهای گذشته، که بیش از ۱۰۰ کشته برجا گذاشت، صورت می گیرد. روز یکشنبه، یک بمب انداز انتحاری یک کاروان نظامی را در نزدیکی دره سوات هدف گرفت و ۴۱ تن را کشت. ستیزه گران همچنین به یک دفتر سازمان ملل متحد در اسلام آباد و یک بازار شلوغ در پیشاور حمله کردند، و چهار سرباز را در داخل ساختمان ستاد ارتش به گروگان گرفتند.

قرارگاه های طالبان در «ماکین»، «لادها» و «نواز کوت» در وزیرستان جنوبی، هدف حملات هوایی روز سه شنبه بودند. مقامات می گویند حداقل دو تن کشته شدند.
دولت پاکستان می گوید اکثر حملات ستیزه گران در کشور در مناطق قبیله ای طرح می شود.

ارتش پاکستان ماه ها سر گرم آماده ساختن خود برای گسترش عملیات در منطقه بوده است. مقامات می گویند حمله بزودی آغاز خواهد شد.

ناظران سازمان ملل متحد می گویند حدود ۸۰ هزار غیر نظامی در انتظار حمله جدید از منطقه گریخته اند.

حتی در حالی که ارتش برای عملیات در وزیرستان جنوبی آماده می شود، هزاران سرباز به گشت زنی در دره سوات ادامه می دهند.

روز سه شنبه، ارتش پاکستان گفت در ۲۴ ساعت گذشته، سربازان در جریان جستجو برای ستیزه گران به حدود ۳۳ نفر از آنها که داوطلبانه تسلیم شدند روبرو شدند. با این حال، گزارش ها حاکی است که چندین زدوخودر روی داد که به مرگ پنج ستیزه گر مظنون و مجروح شدن شدن دو سرباز منجر شد.

ادعای ارتش مستقلا تایید نشده است.

XS
SM
MD
LG