لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۵

در انفجار بمب در پاکستان ۱۴ تن کشته شدند


در یک بمب گذاری انتحاری در شمال غربی پاکستان دست کم ۹ تن جان سپردند و ۳۵ نفر مجروح شده اند. این دومین حمله ای است که طرف دو روز علیه کاندیداهای یک حزب اسلامگرا در انتخابات روز شنبه صورت می گیرد.

به گفته پلیس، حمله بمب انداز در حالی انجام شد که کاروان حامل اتومبیل های سید جانان نامزد حزب جمعیت علمای اسلام و همراهانش از بازاری در شهر هنگو عبور می کرد. روشن نیست آیا او نیزصدمه دید یانه.

در واقعه ای جداگانه، در انفجار یک بمب کنار جاده ای در شمال غربی پاکستان ۵ تن، از جمله برادر ضامن خان کاندیدای حزب مردم، کشته شدند.

در حالی که هنوز کسی مسئولیت انفجارهای روز سه شنبه را برعهده نگرفته است، طالبان پاکستان می گوید در پشت حمله روز دوشنبه به منیر اورکزی، عضو دیگر حزب دست راستی جمعیت علمای اسلام قرار داشته است. او با جراحات مختصری از بم بگذاری جان به دربرد، اما در آن واقعه دست کم ۲۳ تن کشته شدند.

احزاب سکولار پاکستان هدف اکثر حملات مرتبط با انتخابات بوده اند. از آغاز مبارزات انتخاباتی در ماه آوریل بیش از ۹۰ تن کشته شده اند. اما طالبان اعضای حزب جمعیت علمای اسلامی را به دلیل اتحاد سیاسی کوتاه مدت آن با دولت سابق پاکستان هدف گرفته است.
XS
SM
MD
LG