لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۲

گسترش خشونت های انتخاباتی در پاکستان


در پاکستان، یک کاندیدای انتخابات روز چهارشنبه از یک حمله انتحاری جان بدر برد.

گزارش خبرگزاری فرانسه حاکی است یک بمب انداز انتحاری خود را هنگام بازگشت محمد ابراهیم جاتوی از کمپین انتخاباتی در ناحیه شیکارپور در استان سند، در حدود ۴۰۰ کیلومتری شمال شرقی کراچی، در نزدیکی اتومبیل او منفجر کرد. به جاتوی اسیب نرسید، اما دو رهگذر مجروح شدند.

روز چهارشنبه همچنین، در یک حمله راکتی در نزدیکی تجمع انتخاباتی حزب محافظه کار جمعیت علمای اسلام درناحیه ای در حدود ۳۶۰ کیلومتری کویته مرکز استان بلوچستان، ۶ نفر مجروح شدند.

مسئولیت حمله را هنوز کسی برعهده نگرفته است، اما یک مقام پلیس گفت ظاهراً سربازانی که برای تامین امنیت تجمع اعزام شده بودند هدف بودند.

در سومین حمله به یک دفترانتخاباتی در کویته در روز چهارشنبه ۶ نفر، از جمله سه پلیس مجروح شدند.

یک مقام محلی گفت دو مرد که سوار موتور سیکلت بودند نارنجکی را به طرف دفتر یک کاندیدای حزب مسلم لیگ به رهبری نواز شریف پرتاب کردند و گریختند.

در حادثه دیگری درناحیه قبیله ای شمال غربی پاکستان، مردان مسلح ناشناس دیرگاه چهارشنبه یک کاندیدای حزب ناسیونالیست قومی وطن را ربودند.

خشونت درپاکستان درآستانه برگزاری انتخابات در ۱۱ مه شدت گرفته است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، از ۱۱ آوریل دست کم ۶۱ تن درحملاتی به سیاستمداران و احزاب سیاسی کشته شده اند.
XS
SM
MD
LG