لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۲

تشکیلات خودگران فلسطینی حمایت عربستان از راه‌حل دوکشوری را ستود


شاهزاده فیصل بن فرحال آل سعود، وزیر امور خارجه عربستان.
شاهزاده فیصل بن فرحال آل سعود، وزیر امور خارجه عربستان.

تشکیلات خودگردان فلسطینی موضع عربستان سعودی مبنی بر منوط دانستن عادی‌سازی روابط با اسرائیل به تشکیل یک کشور فلسطینی در کنار اسرائیل را ستود.

در بیانیه وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان، از «مواضع صادقانه پادشاهی عربستان سعودی» در برابر فلسطینیان استقبال شده است.

این بیانیه همچنین از حمایت عربستان سعودی از فلسطینیان و حق تعیین سرنوشت‌شان و تشکیل دولت فلسطینی به پایتختی اورشلیم شرقی قدردانی کرده است.

به گزارش جروزالم‌پست، رهبران تشکیلات خودگردان در رام‌الله پیشتر به رغم نگرانی از گزارش‌های مربوط به نزدیک شدن عربستان به اسرائیل، از انتقاد علنی از رهبری سعودی‌ها خودداری می‌کردند زیرا ملک سلمان به آنها اطمینان داده بود روابط ریاض-اورشلیم عادی‌سازی نخواهد شد.

تشکیل دولت فلسطینی، شرط «عادی‌سازی واقعی»

بیانیه وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطینی در واکنش به اظهارات روز پنجشنبه وزیر امور خارجه عربستان سعودی می‌آید که در آن گفت: «ما به طور مداوم گفته‌ایم که معتقدیم عادی‌سازی روابط با اسرائیل، امری است که بسیار به نفع منطقه است.»

شاهزاده فیصل بن فرحال آل سعود در ادامه افزود: «عادی‌سازی واقعی و ثبات واقعی تنها از طریق دادن امید و کرامت به فلسطینیان می‌آید و این خود مستلزم دادن یک دولت به فلسطینیان است.»

وزیر امور خارجه عربستان سعودی این اظهارات را در حالی مطرح کرد که در روزهای اخیر گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال پیوستن کشورش به توافق‌نامه‌های صلح ابراهیم مطرح شده است. این توافق‌نامه‌ها به ابتکار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، ایجاد شد و بر اساس آن اسرائیل تا کنون با چهار کشور عرب امارات متحده عربی، بحرین، سودان، و مراکش اقدام به عادی‌سازی روابط کرده است.

XS
SM
MD
LG