لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۸

ادامه تظاهرات اشغال وال استريت به رغم هوای سرد بی سابقه


ادامه تظاهرات اشغال وال استريت به رغم هوای سرد بی سابقه
ادامه تظاهرات اشغال وال استريت به رغم هوای سرد بی سابقه

روز يکشنبه به رغم برف و سرمای شديد هوا، رويدادی نادر که به گفتۀ مرکز هواشناسی ملی آمريکا از ۱۳۵ سال گذشته به اين طرف چهارمين مرتبه است که اتفاق افتاده است، تظاهرات عليه نابرابريهای اجتماعی در نيويورک و واشنگتن دی سی، ادامه داشت.

با توجه به سرمای شديد هوا و بارش نخستين برف سال در آمريکا، يکی از شرکت کنندگان در اعتراضات وال استريت تابلويی در دست داشت که بر روی آن نوشته بود: من از برف نمی ترسم، نگرانی من به وسعت کشورم است.

با وجود سرما و يخبندان، تظاهرکنندگان مثل هميشه برای شرکت در اعتراضات اشغال وال استريت در پارک زاکاتی در محله منتهتن نيويورک، اجتماع کرده بودند. دونالد افلِک، رئيس اتئلاف سنديکاهای بازرگانی نيويورک، می گويد: هدف ما از بين نخواهد رفت. اين تازه اول راه است. سرما و باران، هوای داغ و باد نمی تواند جلوی ادامه اين اعتراضات را بگيرد. ما اينجا می مانيم تا مطمئن شويم که ۹۹ درصد مردم اين کشور به حقوقی که استحقاق آن را دارند، خواهند رسيد.

تام فيتون، يکی از تظاهرکنندگان در واکنش به ترديدهای چند روز اخير در ارتباط با ادامه اعتراضات وال استريت بويژه در شهر سردسير نيويورک، می گويد: هنوز زمستان نيامده مردم برای ما لباس گرم و شال و پتو می فرستند. تازه اول کار است، از آن گذشته فکر می کنم در حال حاضر يک تاکتيکهايی وجود دارد که با گرفتن اين وسايل به بهانه حفظ امنيت تظاهرکننده ها می خواهند جلوی اعتراضات را بگيرند، اما هر چی از اين کارها بکنند مردم بيشتر عکس العمل نشان می دهند. بالاخره يک راههای ديگری پيدا می کنيم که اعتراضات خود را ادامه دهيم.

اداره آتش نشانی نيويورک تا کنون ۶ ژنراتور برق و مقادير زيادی سوخت تظاهرکنندگان در پارک زاکاتی را به بهانه حفظ امنيت جانی آنها، ضبط کرده است. مايکل بلومبرگ، شهردار نيويورک، در توجيه اين اقدام اعلام کرده است که ضبط اين وسايل تنها و تنها برای حفظ امنيت جان تظاهرکنندگان صورت گرفته، و هيچ ربطی به اعتراضات نداشته است.

جيمز پولزر، يکی از فعالان سياسی شهر واشنگتن، می گويد: ما ابتدا به طرف وزارت خزانه داری و بعد به طرف کاخ سفيد راهپيمايی می کنيم. ما از دولت خواهان دريافت ماليات بيشتر از بانکهای بزرگ، تأمين نيازهای اوليه زندگی برای مردم مثل خانه، غذا، خدمات درمانی، کار و تحصيل رايگان هستيم.

پولزر در ادامه می افزايد اين اعتراضات با وجوديکه در حال حاضر در آمريکا در سطح مطرح است اما تأثيرآن جهانی خواهد بود.

XS
SM
MD
LG