لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۸

رقابت ۹ فیلم خارجی برای نامزدی نهایی اسکار: از ایران فیلمی نیست


فهرست کوتاه شده فیلم‌های غیرانگلیسی زبان برای کسب نامزدی اسکار امسال اعلام شد، که در آن ۹ فیلم از کشورهای مختلف وجود دارد، اما نام نماینده ایران در آن دیده نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اسامی فیلم‌هایی از شیلی، آلمان، مجارستان، اسرائیل، لبنان، روسیه، سنگال، آفریقای جنوبی و سوئد در این فهرست، که پنجشنبه شب اعلام شد، آمده است.

ایران پیشتر فیلم «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار را برای رقابت در اسکار امسال معرفی کرده بود. این نخستین بار است که اثر یک کارگردان زن ایرانی برای شرکت در اسکار معرفی شده است.

فهرست نامزدهای نهایی بخش فیلم‌ زبان‌های خارجی اسکار قرار است ۲۳ ژانویه ۲۰۱۸ اعلام شود. معمولا نام پنج فیلم برای رقابت نهایی در این بخش از بزرگترین رویداد سینمایی جهان اعلام می‌شود.

۹۲ فیلم برای حضور در بخش فیلم‌های غیرانگلیسی زبان به اسکار معرفی شده بودند.

اصغر فرهادی کارگردان سرشناس ایران در مراسم اسکار سال گذشته با فیلم «فروشنده» دومین جایزه اسکار خود را دریافت کرد و در ردیف نامداران سینمای جهان قرار گرفت. پیش از این هم فیلم «جدایی نادر از سیمین» او، برنده اسکار شده بود.

امسال هیئت معرفی فیلم ایرانی به اسکار، فیلم «نفس» ساخته نرگس آبیار را پیشنهاد داده بود. این فیلم روایت دختر بچه ای از روزهای جنگ عراق با ایران در تهران است که در نهایت جان خود را در یک بمباران نیروهای عراقی از دست می دهد...

مراسم اعطای جوایز اسکار روز ۴ مارس ۲۰۱۸ (۱۳ اسفند ۱۳۹۶) در شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا برگزار خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG