لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۳

اجرای برنامه های پر تماشاگر تلویزیونی اپرا وینفری قطع می شود


اجرای برنامه های پر تماشاگر تلویزیونی اپرا وینفری قطع می شود
اجرای برنامه های پر تماشاگر تلویزیونی اپرا وینفری قطع می شود

اپرا وینفری، بازیگر و مجری موفق تلویزیون آمریکا که با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار درآمد به عنوان ثروتمند ترین زن هنرمند جهان شناخته شده است اعلام کرد که درسال ۲۰۱۱ اجرای این برنامه های تلویزیونی را قطع خواهد کرد. برنامه هایی که به مدت ۲۵سال به عنوان پر تماشاگرترین و محبوب ترین برنامه «Talk show» تلویزیونی توانسته است شهرت و ثروتی افسانه ای برای این شخصیت تلویزیونی به همراه آورد.

بنا بر اعلامیه ای که از سوی Harpo Productions Inc، شرکت تهیه «شوی اپرا وینفری» منتشر شده است، قرار است تاریخ دقیق آخرین برنامه تلویزیونی اپرا وینفری به زودی اعلام شود.

برنامه تلویزیونی اپرا وینفری که ابتدا به صورت یک برنامه صبحگاهی از شهر شیکاگو اجرا و پخش می شد در مدتی کوتاه تبدیل به یک شوی پر بیننده شد که نه تنها مورد توجه تماشاگران معمولی برنامه های عصر تلویزیون قرارگرفت بلکه به شدت مورد توجه منتقدین و دست اندرکاران حرفه ای نیز واقع شد. این برنامه به مدت دو دهه در بیش از ۱۴۷ کشور جهان به طور روزانه پخش می شود و فقط در ایالات متحده آمریکا هفته ای ۴۲ میلیون نفربه تماشای این برنامه می نشینند.

رابرت تامپسون، استاد دانشگاه سیراکیوز نیویورک در رشته فرهنگ معاصر می گوید: «اپرا وینفری شبیه هیچکس دیگر نیست و در رده بندی خاص خود قراردارد. این هم یکی از همان داستان های موفقیت آمیز آمریکایی است و مثل همه این داستان های افسانه ای از عظمت ویژه ای برخورداراست.»

سخنگوی شرکت .Harpo Productions Inc در مورد برنامه های آینده «اپرا وینفری» صحبتی نکرد و فقط اعلام کرد که این برنامه های تلویزیونی که از شبکه های عمومی و قابل دسترس همگانی تلویزیونی پخش می شود و بنا بر آمار به دست آمده از سال پیش تا کنون ۷ درصد از تعداد تماشاگران آن کاسته شده است به کانال های تلویزیونی خصوصی چون HBO یا Show Time نقل مکان نخواهد کرد.

انتظار می رود که اپرا وینفری ۵۵ ساله، پس از قطع برنامه های تلویزیونی فعلی خود، یک شبکه خصوصی به نام «اپرا وینفری» را با همکاری ِِDiscovery Communication پایه ریزی کند. Opra Winfrey Network یا (OWN) قرار است کار خود را درسال ۲۰۱۱آغاز کرده و جایگزین کانال بهداشتی «دیسکاوری» شود که بیش از۷۴ میلیون خانوار به آن دسترسی خواهند داشت.

شبکه تلویزیونی NBC پخش کننده برنامه های اپرا وینفری در بیش از۲۰۰ تلویزیون محلی آمریکایی امیدوار است که بتواند به صورتی روابط تجاری خود با اپرا وینفری را ادامه دهد. از جمله یک برنامه تلویزیونی تازه که دراستودیوهای این شبکه در لس آنجلس اجرا خواهد شد: «ما می دانیم که هر کاری که اپرا به آن دست بزند با موفقیت روبرو خواهد شد. ما خوشحالیم که در چند سال آینده همکاری ما با اپرا ادامه پیدا خواهد کرد و امیدواریم که بتوانیم به صورتی به این همکاری ها ادامه بدهیم.»

بیست و چهارمین فصل اجرای برنامه ها تلویزیونی اپرا وینفری امسال به صورت یک انفجار هنری آغاز شد و بیش از۲۰هزار تن ازهواداران برنامه های اپرا به شیکاگو هجوم آوردند تا در یک میهمانی خیابانی عظیم که به افتخارآغاز فصل تازه این برنامه برگزار می شد شرکت کنند. در این میهمانی گروه Black Eyed Pees بر روی صحنه ای در یکی از محله های اشرافی شهر شیکاگو برای جمعیت کثیری از حاضران دست به اجرای برنامه زدند. برنامه های فصل تازه اپرا نیز با چند مصاحبه جنجال برانگیز از جمله گفتگوهایی با «مایک تایسون» قهرمان بوکس و «ویتنی هیوستن» خواننده معروف آغاز شد. این هفته نیز «سارا پیلین» فرماندار ایالت آلاسکا و نامزد معاونت ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواه در رقابت های انتخاباتی سال گذشته میهمان اپراوینفری بود.

اپرا وینفری در مدت کوتاهی پس از آغاز برنامه های خود توانست «فیل داناهیو» که در آن زمان به پادشاه شوهای تلویزیونی معروف شده بود را از میدان به در کند. هر چند بعدها اپرا این برنامه و مجری آن را یکی از عوامل برانگیزنده درموفقیت خود در اجرای شوهای تلویزیونی خواند. شوهای اپرا وینفری در طول سال ها، سرشاراز برنامه های متنوعی ازمصاحبه با افراد سرشناس گرفته تا درد و دل های خود او درباره اضافه وزن و چالش های مقابله با این مشکل بوده است.

در سال ۱۹۸۶، لیبراچی، پیانیست معروف تنها چند هفته پیش از مرگ خود در برنامه اپرا وینفری شرکت کرد. چند سال بعد «مایکل جکسون» فقید برای نخستین بار در برنامه اپرا در مورد بیماری پوستی که موجب تغییر رنگ او شده است صحبت کرد و در یکی از همین برنامه ها بود که «تام کروز» عشق خود به «کیتی هولمز» که چند سال از او جوان تر است را اعلام کرد و سپس با هیجان بر روی مبل چرمی که روی آن نشسته بود بالا و پائین پرید!

درسال ۲۰۰۴ اپرا وینفری بزرگ ترین هدیه ممکن را به گروهی بالغ بر۳۰۰ تن از هواداران و تماشاگران خود اهدا کرد. جعبه های کوچکی که درون هریک از آن ها کلید یک اتومبیل تازه قرار گرفته بود. اپرا ضمن اهدای این هدایا که ارزش آن مجموعا به ۷ میلیون دلارمی رسید به حاضران گفت: «جعبه هایتان را بازکنید. هر یک از شما یک اتومبیل هدیه گرفته اید. هریک ازشما بدون استثناء.»

XS
SM
MD
LG